Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Наукова діяльність Сучасні митці Письменники району

Письменники району

НОВАКОВСЬКА ОЛЕНА

Новаковська Олена Миколаївна

     Новаковська (Сухініна) Олена Миколаївна народилася 20 травня 1972 року в  м. Краснодар.

      Шкільні роки минули на березі Чорного моря в сонячній Анапі. Приймала участь в театральних постановках, була членом шкільної редколегії. Після закінчення школи працювала екскурсоводом Анапського краєзнавчого музею, лаборантом в реставраційній майстерні відділу археології Анапського краєзнавчого музею. Відвідувала вечірню художню школу.

Детальніше...

 

ЧАКЛОШ ВАЛЕНТИНА

Чаклош Валентина Степанівна

     Народилася Валентина Чаклош 11 листопада 1948 року в с. Гладківка Голопристанського району Харківської області. Дівчинка була дуже хворобливою і не могла відвідувати дитячий садок у м. Херсоні, де влаштувалася працювати на судноверфі її мама, а тому виховувалася у своєї бабусі Поліни Харитонівни Чумаченко у Гладківці.

     Згодом родина Бочкалових переїхала до Мурманської області в Північний Сєвероморськ. Валентина ходила там до школи в 1-3 класи, швидко оволоділа російською мовою, навчалася на відмінно. В 1954 році у подружжя народилася ще одна донька – Ольга. Застудившись і захворівши, втративши зір, Валин батько змушений був залишити військову службу в чині старшого лейтенанта і переїхати з сім’єю в Україну.

    В 1959 році родина побудувала будинок у м.Вишневому Києво-Святошинського району Київської області. Валентина навчалася спочатку в Вишнівській школі, а далі їздила в Київ.

Детальніше...

 

ВЕРБА ОРИСЯ

Орися Верба (Саливоненко Нінель Михайлівна)

     Оригінальна, вишукана одиначка... Так казали про боярську поетесу Орисю Вербу (Нінель Салівоненко).  Вона  мала загадкову та сумну долю.  Народилася   Нінель  в Боярці  15 лютого 1952 р.  Батько  Михайло Костянтинович  був інженером, мати  Аделаїда Петрівна  – лікарем. Дівчинка ще з дитинства  почала виявляти неабиякі здібності. Вона гарно малювала, рано почала писати. Сусіди згадують, як маленька Неля видиралася на стовпчик паркану і декламувала  віршики-експромти, бо вже тоді її душа жила в своєрідному таємничому світі.

    Однак ще в дитинстві вона перехворіла менінгітом. Хвороба дала ускладнення, до того ж  Неля постійно користувалася  астмопеном, страждаючи від задухи та алергії, що завадило їй регулярно відвідувати школу. Але ця обставина не перешкодила  їй  закінчити  Боярську  середню школу №2  з золотою медаллю. 

Детальніше...

 

ОВЧАРЕНКО ОЛЕКСАНДР

Овчаренко Олександр Іванович

    Народився Олександр Іванович Овчаренко1 січня 1936 року в с. Шолоховому Нікопольськогго району Дніпропетровської області, в сімї учителів. У 1960 році закінчив українське відділення філологічного факультету Дніпропетровського університету. Працював у районних газетах-багатотиражках, викладав українську мову та літературу в Дніпропетровському технікумі промислового транспорту. У 1983 році переїздить до м. Біла Церква, згодом до м. Боярка Київської області. З 1985 року працював у Державному музеї літератури України старшим науковим співробітником.

 Писати розпочав ще в молодших класах школи. А літературний дебют відбувся на сторінках університетської багатотиражки віршем Я говорив із зорями німими. Публікувався в журналі Прапор, Борисфен, що виходив в Україні в роки становлення незалежності, в газетах Літературна Україна, Наша віра.

Детальніше...

 

КОВАЛЕНКО ІВАН

Коваленко Іван Юхимович

       Коваленко Іван Юхимович – видатна особистість в історії української літератури та культури. Учитель,  поет – шістдесятник, дисидент.  Він щиро переймався долею нації, все життя духовно зростав і мужнів, боровся зі своїми сумнівами, не шукав легких стежок, не боявся говорити правду, не зраджував своїм ідеалам, йшов страдницьким шляхом борця  за незалежність Батьківщини. Митець, який зазнав творчих мук, багато працював, любив людей і дітей так, як  має їх любити справжній педагог – шануючи в кожному особистість, унікальну і  непересічну.    

     Народився Іван Коваленко у с. Лецьки, що на Київщині, в  селянській родині. У 1936 році закінчив середню школу №1 у Переяславі-Хмельницькому. У 1938 році вступив до Київського державного університету на факультет іноземних мов, але навчання перервала війна.

Детальніше...

 
Більше статтей...