Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

тел. (04598) 35-577
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва

ЗНОВА НІНА

Інженер-технолог за освітою та художник за   покликанням. Народилась на Черкащині. Свою трудову діяльність розпочинала, працюючи токарем. Здобувши вищу освіту, працювала інженером-технологом на заводі “Мегомметр”

у м. Умань.  В цей час почала займатися творчістю, яка стала захопленням на все життя. Її роботи зацікавили шанувальників мистецтва. Твори  молодої майстрині демонструвались на заводських , а згодом  і на міських виставках художників-аматорів. Мешкаючи у Донецьку (1971-1993 рр.) і працюючи в проектно-технологічному інституті,  продовжувала удосконалювати   свою   майстерність   на    творчій   ниві.   Далі  –  участь у міських, обласних та республіканських виставках.

Ніна Михайлівна - член обласного творчого об’єднання художників та народних  умільців при обласному науково-методичному центрі народної творчості та культури міста Донецька. З 1993 по 2002 р. керувала студією “Сувенір”, дитячої та юнацької творчості у Донецьку.


   Виставкова діяльність митця :  виставка  на  ВДНГа,  в  Українському  Домі , в палаці  “Україна”.  На  цих  виставках   роботи  талановитої  майстрині  не  лишились непоміченими.  Вона  стала  лауреатом  Всеукраїнського  конкурсу,  а  в  1995  році   була удостоєна  високого  звання  “Майстер декоративно-прикладного мистецтва”. В цьому ж році  доньці Знові  Марії Анатоліївні також було присвоєно звання “Майстер декоративно- прикладного мистецтва “/роботи зі шкіри/. В 1992р. і 1994р. Марія лауреат Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості в м. Дніпропетровську.  І ще один значний  успіх Ніни Михайлівни - творчому   колективу  “Сувенір”  присвоєно  звання   “Зразкова  студія”. Вихованці студії - лауреати Всеукраїнського фестивалю у м. Дніпропетровську (1994р.), переможці обласних та республіканських виставок. Отже, талант митця поєднується з талантом педагога. Не кожен майстер вміє передати свою майстерність іншим. Свідченням цього є високе звання “Відмінник освіти України”. Про талант педагога свідчить і робота з дітьми-інвалідами, двоє з яких стали лауреатами Всеукраїнських конкурсів.

         Приїхавши до Боярки, у 2002 році,   Ніна  Михайлівна  працює  в  районному Центрі творчості дітей та юнацтва “Оберіг”, в студії “Сувенір”, а також у Центрі творчості молоді Шевченківського району м. Києва.

         Викладацьку діяльність, вже досвідчений майстер, поєднує з творчою роботою.

Вже у Боярці майстриня плідно працює в різних техніках - це і різьблення по дереву, і мaлюнок   на   бересті,   і  художня   обробка   шкіри,   і   аплікація   соломкою,   а   також: кераміка,  вишивка,  штучні  квіти  з  тканини,  художнє  в’язання. Рідкісний талант митця дозволяє майстрині прості, здавалося б непридатні для використання матеріали ( відходи), перетворити в елементи справжніх витворів мистецтва, що можуть прикрасити не тільки  будь-яку виставкову залу, а й помешкання. Від цих “маленьких  шедеврів” віє теплом, на яке багата душа талановитого митця.

         Роботи Ніни Михайлівни, незалежно від того, у якій техніці вони виконані, відзначаються високою виконавською майстерністю, знанням матеріалу та наполегливістю. Перші роботи у техніці олійного живопису, яким вона захопилась, свідчать про те, що і ця мистецька вершина підкориться наполегливості та таланту прекрасної жінки-митця.

 

Перехід до фотогалереї