Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

тел. (04598) 35-577
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва

ЩЕРБАКОВА ЗІНАЇДА

Щербакова Зінаїда Іванівна

         Народилась 20 грудня 1932 року в місті Міусинськ, неподалік від Красного Луча, що на Луганщині.                                                                                                                                                         ЇЇ дитинство в переїздах. Батька, простого кочегара, у 1937 році взяли на навчання до Москви і вся сімя переїздить за ним, там і пішла до школи. З  початку Великої Вітчизняної Війни  родина переїхала на Урал і лише після визволення свого селища повернулась на рідну українську землю.

     За знаннями Зінаїда Іванівна  рушила до Києва влітку 1950-го року, взявши з собою паспорт «складений удвоє аркуш із наклеєним фото» і спомини: степ і ковила, кручі й стежки попід вербами, сільський майдан із козацькими хрестами – все лишилось у минулому. Вступила до Київського училища прикладного мистецтва(КУПМ) на факультет килимарства,  яке закінчила  на відмінно в 1955 році.  

      З учителями їй поталанило. І сьогодні Зінаїда Іванівна з  великою вдячністю  згадує своїх вчителів – Сергія  Колоса, Наталю Вовк.

     В 1954р. Зінаїда Іванівна разом з чоловіком  переїхала до м. Боярка, де і проживає нині. Має трьох доньок, трьох внуків та правнучку.

     Працювала в Центральній Художньо-експериментальній лабораторії Укрхудожпромсоюз за спеціальністю художник по килимарству. Працювала над  килимами в музеї Полтави, в Меморіальному музеї – садибі Т.Г. Шевченка, в павільйоніЗерно на ВДНХ УРСР, в музеї народного декоративно-прикладного мистецтва в Лаврі.

   Нині Зінаїда Іванівна Щербакова Заслужений майстер народного мистецтва України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. За високий професіоналізм їй присуджено Київську обласну премію ім. Петра Верни.

     Її роботи неодноразово виставлялися на міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках. У жовтні 2006 року її килими експонували в Єлгавському художньому музеї імені Еліаса, (Латвія).

    Зінаїда Іванівна своєю натхненною  працею постійно збагачує духовну скарбницю українського народу.