Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Наукова діяльність Видатні люди району Герої України Олена Юрковська

Олена Юрковська


Герой України – чемпіонка Світу Паралімпійських ігор

Олена Юрковська Герой України – чемпіонка Світу Паралімпійських ігор Олена Юрковська Герой України – чемпіонка Світу Паралімпійських ігор
  Організаційний комітет Паралімпіади ухвалив рішення визнати Олену Юрковську найкращою спортсменкою ІХ зимових Паралімпійських ігор, які проходили в Турині.

  22-річна спортсменка з Київщини виборола на італійських трасах у змаганнях із лижних перегонів і біатлону чотири золоті, одну срібну й одну бронзову медалі. Коли дівчинці було три роки, після тяжкого захворювання на вітрянку, їй ампутували ноги.

  1996 р. вона почала займатися спортом: волейболом сидячи та настільним тенісом, а в зимових видах спорту вперше спробувала себе 2000 року.

  Олена виборола срібну та три бронзові нагороди на своїй першій Паралімпіаді в Солт-Лейк-Сіті-2002. Але це був лише початок її успішності. Міністр України у справах сім’ї,  молоді та спорту Юрій Павленко привітав Олену з цим міжнародним визнанням, що її спортивний подвиг вже став надбанням світової історії параолімпійського спорту.

У загальному заліку українська параолімпійська збірна посіла надзвичайно високе третє місце, маючи у своєму активі сім золотих, дев’ять срібних і  дев’ять  бронзових медалей. Це значно краще, ніж на попередніх Паралімпіадах у Нагано – 1998 і Солт-Лейк-Сіті - 2002.

  За спортивні успіхи в Паралімпійських іграх у Афінах 2004 року Президент України Леонід Кучма нагородив О. Юрковську Орденом «Княгині Ольги» Ш ступеня, а тогочасний Прем’єр-міністр Віктор Янукович вручив ключі від квартири у м. Вишневе (раніше спортсменка з мамою мешкала у с. Крюківщина).

  У лютому 2005 року на чемпіонаті США в місті Форт-Кент в лижній естафеті Олена зайняла три других і одну третю сходинки п’єдесталу.

  2006 рік приніс спортсменці найвищі досягнення: Юрковська стає чемпіонкою Світу, і була нагороджена сьомою золотою медаллю.

  Повернувшись до України, Олена отримала запрошення на аудієнцію до Президента, де їй Віктор Ющенко вручив найвищу нагороду – Зірку Героя України і особистий автомобіль.

  У 2010 році Олені Юрковській присвоєно звання «Почесного жителя Києво-Святошинського району».