ГОЛОВНА Наукова діяльність Видатні люди району Земляк-Герой

Земляк-Герой

Боярчани   вшанували пам’ять героя “Небесної Сотні” у граніті

25 лютого 2015 року на території Боярського краєзнавчого музею відбулося відкриття меморіальної Дошки пам’яті Герою Небесної Сотні — боярчанину Ігорю Бачинському.


— Сьогодні територія Боярського краєзнавчого музею перетворилася на справжній меморіальний комплекс, де знайшли вшанування письменник Микола Островський, перший президент України Михайло Грушевський, класик єврейської літератури Шолом-Алейхем, незабутній і геніальний Володимир Самійленко, видатний живописець і графік Олександр Богомазов, чиї імена пов’язані з Бояркою. Сьогодні гідне місце відведене Герою України — Ігорю Бачинському, — сказала у своєму виступі директор Боярського краєзнавчого музею Любов Кравченко.

Велелюдний мітинг, присвячений цій події та роковинам трагічної загибелі героя Небесної Сотні Ігоря Бачинського відкрила ведуча науковий співробітник музею Мар’яна Слєпова словами: “Небесна Сотня — цвіт калини, тобі схиляємо уклін. У наших серцях “Кача плине”, а вам в церквах лунає дзвін!” І полинула в небеса тужлива пісня “Плине кача”, яка стала реквієм загиблим героям Небесної Сотні.

За християнським звичаєм настоятель Свято-Покровської парафії УАПЦ отець Димитрій Присяжний здійснив заупокійну молитву. Далі хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять Ігоря Бачинського та усіх його побратимів з Небесної Сотні.

На мітингу присвяченому відкриттю меморіальної дошки та роковинам з дня загибелі Ігоря Бачинського були присутні бабуся і дідусь героя, які його виростили і виховали, представники РДА, Боярської міськради, громадськість міста і району, волонтери учні Боярських шкіл, мешканці міста.

Зі своїми особистими спогадами про буремні дні Майдану виступив радник голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Михайло Лєзнік. Він подякував рідним Ігоря за виховання такого героя, яким може пишатися і Боярка, і вся країна.

Мер міста Боярки Тарас Добрівський, який тримав у руках оберемок червоних гвоздик, обрамлених чорною стрічкою, схвильовано звернувся до громади, підкреслюючи значимість подвигу справжнього українського патріота Ігоря Бачинського. “Він де думав ані про своє здоров’я, ані про небезпеку втратити найдорожче для кожної людини — життя. Для нього була найдорожчою Україна і доля його сучасників та прийдешніх поколінь. Про це ми маємо пам’ятати і рівняти своє життя на таких героїв, —підкреслив Боярський міський голова.

Проникливо виступила представник санітарної служби Майдану, волонтер Любов Лавриненко. Вона саме приїхала з-під Дебальцево і привезла експонат до музею — страшну смертоносну гільзу від гігантської “кулі” — зброї “Граду”, яка висотою у зріст підлітка… Вона розповіла про подвиги наших бійців з такими ж безстрашними серцями, як у Ігоря Бачинського. Поетеса Аліна Третяк зачитала свій вірш, присвячений героям Небесної Сотні — нашим києво-святошинцям. Бабуся Ігоря Бачинського Галина Андріївна Бачинська розповіла про свого тридцятирічного онука, круглого сироту. Його батьки були достойними людьми, які рано пішли з життя. Батько Ігоря — кадровий офіцер, який захищав Україну і весь світ від чорнобильського атому і мама, яка ненадовго пережила батька…Ігор був на Майдані з перших днів і до кінця свого молодого життя. А рідних бабусю Галину та дідуся Олексія Григоровича не повідомляв про те, що він там, у самому пеклі боротьби. “Я їх не обманюю, я оберігаю їх,” — казав він.

Право відкрити меморіальну дошку надали міському голові Боярки Тарасу Добрівському та бабусі загиблого Галині Бачинській. Учні поклали до пам’ятного гранітного знаку червоні гвоздики.

Мер міста Боярки Тарас Добрівський та його заступник Валерій Дубовецький, священик отець Димитрій, представники громадськості разом з рідними Ігоря Бачинського поїхали на кладовище, де похований герой, аби вшанувати його світлу пам’ять.

 

Аліна ТРЕТЯК