Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Про музей Теми екскурсій

 Історія рідного краю

 

По даній темі відвідувачі можуть ознайомитись:

 • з історією СЛОВ’ЯНСЬКОГО   ГОРОДИЩА - це невелика фортифікаційна споруда (65х70 м.) часів Київської Русі, що входила до потужної оборонної системи Змійових валів, які на протязі багатьох століть захищали Київ від ворогів.
 • з історією села БУДАЇВКА, яке в середині ХVІІІ cт. належало Києво-Печерській Лаврі.
 • з   ДАЧНОЮ БОЯРКОЮ і вулицею ХРЕЩАТИК кін. ХІХ - поч. ХХ ст.;
                  з СУЧАСНОЮ БОЯРКОЮ.

 

Боярка літературна.

 По даній темі відвідувачі можуть ознайомитись:

 • зі знаковою фігурою в історії Боярки, краєзнавцем, вчителем, письменником Івановим Іваном   Івановичем ( 1911 – 1989 рр.);

 • з життям і творчістю видатного українського письменника, блискучого майстра сатири, талановитого драматурга, перекладача Володимира Івановича Самійленка, (1864 – 1925 рр.), який похований в Боярці на слов’янському городищі біля Свято-Михайлівської церкви;
 • з   життям російського поета - найпопулярнішого поета кінця ХІХ ст. – Семена Яковича Надсона( 1862 – 1887 рр.), якого називали другим Пушкіним – в 1886р. відпочивав і лікувався в Боярці.
 • з перебуванням в Боярці класика єврейської літератури Шолом-Алейхема (1859 – 1916 рр.), який описав Боярку у своїх всесвітньо відомих   творах «Тев’є- молочник», «Дачна кабала» під назвою Бойберік.
 • з видатною особистістю в історії української літератури та культури, боярським вчителем, поетом-шістдесятником, дисидентом  Коваленко Іваном Юхимович ( 1918 – 2001 рр.)
 • з сучасними літературними талантами Боярки.

Дачна Боярка кінця ХІХ - початку ХХ ст.

По даній темі відвідувачі можуть ознайомитись:

 • з Бояркою кінця ХІХ - початку ХХ ст., де   вирувало курортне життя, а прекрасний боярський клімат, чарівна і цілюща лісова природа, давали надію на одужання   хворим легеневими хворобами. Боярка була першою і найбільшою мальовничою дачною місцевістю, славилася як фешенебельне дачне селище і щоліта приваблювала близько 10 тис. відпочиваючих.
 • з історією   вулиці Хрещатик, з її казковими дерев’яними, вишуканими, різьбленими дачними будиночками, які і досі вражають мереживом дерев’яних фронтонів та віконниць.
 • з цікавими історіями про перебування багатьох видатних діячів, яким полюбилась дачна Боярка, які відпочивали, лікувались і одержували творче натхнення в цій місцевості : видатний український композитор   Микола Лисенко; письменник, фольклорист, етнограф і філолог Борис Грінченко; видатний історик і суспільно-політичний діяч Михайло Грушевський; поет, сатирик, драматург, перекладач Володимир Cамійленко (похований тут на слов’янському городищі біля Свято-Михайлівської церкви); письменники – Василь Стефаник,   Михайло Старицький, Михайло Коцюбинський; академік живопису Микола Пимоненко; відомий художник Олександр Богомазов, російський поет Семен Надсон; відома актриса Марія Заньковецька; народний актор УРСР, засновник театру ім. І Франка – Олексій Ватуля; видатний політичний діяч національно-визвольного руху,   академік Сергій Єфремов,     професор, вчений - криміналіст Олександр Кістяківський; професор Київського університету, академік Богдан Кістяківський, єврейський письменник   Шолом-Алейхем, який описав Боярку у своїх творах «Тев’є- молочник», «Дачна кабала» та багато інших.