Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Палітра моря, краси і позитиву!

Палітра моря, краси і позитиву!

Зліва направо: В.Омельченко, О.Жуков, П.Новіков.

  В Боярському краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки художника Олександра Жукова та його вихованців — учнів студії образотворчого мистецтва “Білий кіт”. З відкриттям виставки пана Олександра привітали численні друзі та рідні: мама Віра Костянтинівна, сестра Ольга Алавацька та дружина Ольга Бурлика.
   Багато добрих та щирих слів захоплення сказали  колеги по творчому цеху: член Міжнародної Асоціації художників-графіків, викладач образотворчого мистецтва Боярської школи мистецтв Володимир Вишняк,  художник, поет, бард, керівник дитячої художньої студії Андрій Ткаченко та письменник, член Національної спілки письменників України Сергій Саєнко.

     Багато добрих та щирих слів захоплення сказали колеги по творчому цеху: член Міжнародної Асоціації художників-графіків, викладач образотворчого мистецтва Боярської школи мистецтв Володимир Вишняк, художник, поет, бард, керівник дитячої художньої студії Андрій Ткаченко та письменник, член Національної спілки письменників України Сергій Саєнко. Цікавими були виступи і учнів Олександра Жукова Павла Новікова, молодої людини, якій виповнилося ледь за двадцять та найстаршого з учнів, майже 80-річного пейзажиста Володимира Омельченка. Роботи учнів Жукова настільки вражають, що, як розповів Володимир Вишняк, трапляються й курйози. Приміром на одному з престижних конкурсів відзначили картину майстра і думали, що то картина самого Олександра Жукова, але потім виявилося, що це твір його учня, зробили експертизу і дійсно підтвердився талант послідовника свого вчителя, тобто учня. Для наставника Олександра Жукова це велика радість. До речі, на презентації виявилося, що Павло Новіков і був тоді отим учнем, про якого йшла мова. А от Володимир Омельченко захопився образотворчим мистецтвом у дуже зрілому віці — у 69 років. Його картини також не залишають байдужими цінителів мистецтва. Отож Олександр Жуков окрім того, що сам талановитий майстер пензля, він ще й вміє навчати інших відкривати у собі талант. Про це говорив художник Андрій Ткаченко, який відкрив свою художню студію, але працює з маленькими дітками, а от Олександр Жуков навчає охочих до малювання і дитячого, і дорослого віку. І це у нього виходить блискуче. Про активну роботу художньої студії розповіла директор Гореницького будинку культури села, Алла Курганська. Відзначили роботи 12-річного Олега Домніцака, 9-ти річної Даші Канигіної,10-річного Леоніда Литвина та 10-ти річного Юрія Майстренка. Роботи ці по-дитячому яскраві, безпосередні і мудрі. Експонувалися дві картини Павла Новікова. Картини Павла - просто таки професійні шедеври.

    Марини, пейзажі, натюрморти Олександра Жукова не перестають радувати, дивувати і захоплювати глядача. В них урочистість, прозорість, “живина”, експресія і настрій. Ось приміром його неперевершені морські сюжети настільки живі, що здається торкнешся рукою полотна і вона зануриться у мокру хвилю. Споглядаючи, стаєш учасником події і поринаєш у світ морських боїв, яскравих вогняних баталій. Уява художника, його широка творча душа живе у кожній картині. Великі і малі полотна за розміром притягують очі і довго не відпускають своєю мажорною життєстверджуючою енергетикою. Звідки це? Ясно, що від Всевишнього плюс велика праця і вимогливість до себе і до митецької професії. А ось що подають офіційні джерела:

   Олександр Вікторович Жуков — професійний художник, майстер у різних жанрах образотворчого мистецтва. Народився в селі Громівка, Новотроїцького району, Херсонської області, в сім’ї художника. Тож з дитинства захоплювався живописом. У 1992 р. закінчив живописне відділення Кримського художнього училища ім.Самокіша в Сімферополі. В період з 1993 по 2000 роки щорічно проходили виставки його робіт в Новотроїцькому міському культурному центрі. В 1996 році відбулась персональна виставка робіт художника в Херсонській бібліотеці. З 2001р. Олександр живе і працює в Києво – Святошинському районі, і є активним учасником культурно-мистецького життя с. Гореничі. За 9 років діяльності Жукова у Гореницькій ЗОШ навчалося більше 200 учнів. Своїх вихованців Олександр Вікторович намагається навчити не тільки законам живопису та технічним прийомам образотворчого мистецтва, а і виховати естетичні смаки. Творчий доробок Олександра Жукова, як витонченого майстра станкового живопису відзначається тематичною і жанровою різноманітністю: від монументальних батальних полотен, сповнених глибокого сенсу, до камерних творів, які вражають гармонійним поєднанням кольорів, та радісним сприйняттям світу. Більшість робіт художника знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Європи і Америки.

    Враження, враження, враження… Особливо хочеться розповісти про саму атмосферу цьогорічної виставки Олександра Жукова. Окрім споглядання картин, відбувся міні-концерт. З музичним подарунком виступила учениця Олександра Жукова: юна художниця Анастасія Шапран виконала пісню “Човен”. У музейній світлиці, як зазвичай, була світла і духовна атмосфера, невимушене спілкування-чаювання і все це супроводжувала старовинна і сучасна музика у виконанні “Модерн стрінг кварто”. Три скрипки і віолончель полонили мелодіями. Сучасний квартет у виконанні молодих музикантів Михайла і Антона Сегеденків, Єлісея Макеєва та Максиміліана Михайловського мав успіх і зривав овації. До речі, у складі цього квартету два племінника Олександра Жукова — Михайло та Антон Сегеденки. Уся родина і близькі та друзі Жукових завітала на цей творчий вернісаж і сфотографувалися на згадку у день цієї чудової події.

   Тож вернісаж-дійство відбулося, зарядивши світлом, позитивною енергетикою і натхненням до життя усіх, хто завітав у той день.

Аліна ТРЕТЯК

В. Омельченко та О. Жуков.
Алла Кургановська.
Володимир Вишняк.
Сергій Саєнко.
Андрій Ткаченко.
Виступ Анастасії Шапран.
Виступ квартету “Модерн стрінг кварто”.
Під час заходу.
Колективне фото.