ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи На полотні карбований одвічний «Коловрат»

На полотні карбований одвічний «Коловрат»

Андрій Коваленко.

     24 березня в Боярському краєзнавчому музеї відбулося відкриття персональної виставки історично-сакрального та філософсько-академічного живопису Андрія Коваленка «Коловрат» – сучасна «Повість временних літ» України. 
     За останні 4 місяці ця виставка презентувалася в Києві – в Музеї гетьманства на Подолі, в Національному заповіднику Чернігова «Чернігів стародавній» і, нарешті, опинилася в рідній для художника Боярці. Як з’ясувалося, це підсумкова виставка за 4 роки творчої діяльності Андрія Коваленка.

     З відкриттям персональної виставки Андрія Коваленка привітали міський голова Боярки 2006-2015 років, депутат Боярської міської ради Тарас Добрівський; художник та поет Андрій Ткаченко; товариш Андрія Коваленка Микола Ляховчук; поетеса, журналіст, підполковник у відставці Аліна Третяк; графік, член Міжнародної Асоціації художників-графіків Володимир Вишняк та вчителька Альбіна Петрівна Януш. А з мистецькими дарунками до пана Андрія звернулися співачки Наталія Горенко та Олена Дем’янова, поетеса Олена Новаковська та художник Андрій Ткаченко, який подарував йому портрет.
     Однією з особливостей цієї виставки є її багатовекторність. Академічний живопис, представлений списками Адольфа Бужеро «Пробудження серця» і «Брід», сакральний – дві храмові ікони «Богородиця» та «Микола Чудотворець», а також полотно «Сходження Святого Духа в момент освячення купольного Хреста», написане за реальними подіями, які відбулися в 2014 році, філософський – «Поцілунок», «Материнство», «Золота Адель» і триптих «Древо життя» та історичний. Саме до цього аспекту належить центральна робота, яка «тримає» всю виставку, – «Коловрат».
      Як розповів пан Андрій, полотно «Коловрат» – це історія формування нашої держави за останнє тисячоліття, зображеної у вигляді алегоричного колеса часу, яке котиться з минулого до сьогодення.
      У центральній частині картини – славні гетьмани України козацької доби. Зліва зображено частину коловрату – древнього слов’янського символу, який означає кругообіг життя і смерті, безперервний рух і нескінченність Всесвіту. Це символ оптимізму і сили духу. Це оберіг від сил пітьми, але лише тоді, коли ваші помисли будуть чистими.
      Ще один важливий символ картини – знак Чорного Сонця. Це давній символ, що означав знищення всього ворожого, старого, хибного та силу і волю до оновлення і переродження.
      Історичний фільм, підготовлений Андрієм Коваленком, підсилив естетичний вплив від перегляду цієї роботи.
     Також були представлені картини «Скіфська цариця», «Дівчина з калиною», «Силуети поглядів» та «Дівчина в капелюсі з пір’ям». Відвідувачі цієї чергової виставки живопису Андрія Коваленка відмічали, що на кожній його виставці з’являються твори, виконані в іншому жанрі, що свідчить про потенціал автора.
     Виставка експонуватиметься до 21 квітня, тож у вас ще є можливість на власні очі переконатися в унікальності цих монументальних робіт Андрія Коваленка.

Тарас Добрівський та Андрій Коваленко.
Микола Ляховчук.
Андрій Коваленко та Олена Новаковська.
Андрій Коваленко та Галина Терпіловська.
Під час виставки.
Колективне фото.

 

Радіслав Кокодзей