ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Посеред берести, фарб і гармонії...

Посеред берести, фарб і гармонії...

Юрій Шпак.
                               
    Розвеснилося… Серед лютого ми увійшли у березень і травень одночасно…Як у відомій казці про дванадцять місяців. Зачарував бузок там, по центру, у сяйві електричного світла, він ніби грався з весняним сонцем. Вірите, той бузок так запахтів, так заколивався своїми пухнатими суцвіттями від темно-фіолетових, червонястих, рожевуватих до ніжно-блакитних, білих, що на мить через очі сягнув і пригорнувся… до кожної душі та сокровенних спогадів. Бузок, який цвів у фарбах, нагадував спектральну галактику з мільйонів дрібненьких хрещатих зірочок. Ось як цвіте радість, оптимізм, любов, що ніколи не перестає…   

     Такого промовистого, такого крилатого, такого натхненного бузка я не бачила навіть у класиків-живописців. Такий… я бачила у природі. Тому оця живість, прозорість, об’ємність отак вражає. Причому це присутнє у всіх картинах художника. У нього немає ані штучності, ані лакованості, ані “красивості”. Картини живі, як саме життя. Це і коні на лузі, що копитами ворожать у зеленій отаві, це і купола храмів, що потопають у кронах дерев, це і натюрморт з такою рідною калиною, рушником, домовиком із соломи…

    У Боярському краєзнавчому музеї відбулася творча виставка робіт живопису та живопису на бересті знаного художника Юрія Шпака. Виставку відкрила директор БКМ Галина Терпіловська, традиційно біографію митця та творчий шлях зачитав науковий співробітник Максим Савицький. Народився Шпак Юрій Георгійович у м. Боярка. Закінчив художню республіканську школу імені Тараса Шевченка, Кримське художнє училище імені Миколи Самокіша та поліграфічний інститут імені Івана Федорова у Львові за спеціальністю “графіка”.

Павло Баламаджі.
Олександр Малінченко та Юрій Шпак.
Василь Ганжуга.

Картини Юрія Шпака користуються популярністю в Європі, зокрема, у чехів, словаків, поляків. Митець — учасник семи республіканських виставок, член Спілки художників України. Талант Юрію передався по генах. Адже батько художника — незабутній Георгій Шпак — відомий майстер скульптурного портрету, що створив низку образів видатних людей України.

Олександр Семко.
Валерій Дубовецький.
Андрій Ткаченко з подарунком для Юрія Шпака.

    В день презентації було багато професійних художників, колег по мистецькому цеху, літературної інтелігенції, містян та гостей столиці. Цього разу було представлено багато цікавих мистецьких полотен Юрія Георгійовича. Живопис Юрія Шпака завжди вражає “натуральністю”, живизною і справжністю, картини притягують до себе погляд, хочеться біля них постояти, подихати “озоном” , ніби спілкуєшся із самою природою. То правда, жодним іншим видом мистецтва не можна передати видимі явища світу, образ людини або природи так, як у живописі. Юрію Шпаку це ще й як вдається. Юрій Георгійович відомий як учасник багатьох районних, обласних та республіканських виставок живопису. Його живописні полотна та графіка прикрашають колекції вітчизняних та закордонних шанувальників сучасного мистецтва. Дивовижні, пронизані сонцем і любов’ю до прекрасного пейзажі, передають величність українських храмів, красу рідної природи. Юрію Шпаку Господь ніби дав можливість бачити ще один вимір краси, щоб потім зобразити його на полотні у співавторстві з… природою. Автор на розтрісканій фактурі березової кори, вибудовує сюжет картини й за допомогою олійних фарб вони оживають неповторними, милими очам і серцю пейзажами. Своєрідний колорит, композиційна цілісність, м’які штрихи — все це справляє незабутнє враження на глядачів. Але ж малювання на бересті дуже вередливе: по-перше, треба правильно підібрати та зачистити сам пергамент, а по-друге, треба бути дуже уважним, створюючи картину, адже така творчість помилок не вибачає. Рельєфність березової фактури дає своєрідний стереоефект. У картинах Юрія Шпака є все: колоритність, виразний малюнок, світлотінь, точність мазків, фактура та композиція, що дозволяє виконувати на площині кольорове багатство, об’ємність, якісна матеріальна різноманітність, простір, глибина та кольорово-повітряне середовище.

Аліна Третяк.
Наталія Горенко.
Під час виставки.

     Про це все говорили художник, вітражист, педагог, майстер міжнародного класу Павло Баламаджі, заступник голови “Боярського мистецького братства” художник Олександр Малінченко, маститий талановитий живописець Василь Ганжуга, віртуоз по дереву відомий вітчизняний різьбяр Володимир Цепляєв, депутат Боярської міської ради Олександр Семко, громадський діяч Валерій Дубовецький, художник Андрій Ткаченко, репортер Радислав Кокодзей, поетеса і журналіст Аліна Третяк, звучали вірші, добрі слова захоплення,пісні. Портрет Юрія Шпака на Бересті вручив імениннику торжества її автор Андрій Ткаченко, Радислав Кокодзей зачитав вірш, а співачка-вокалістка Наталя Горенко порадувала піснею. Художника віншували, обнімали і бажали йому творчих злетів та не засиджуватися на лаврах. Сам Юрій Шпак — людина скромна і інтелігентна. А ще — дуже працьовита. Про себе майже нічого не сказав, а про картини, мовляв, я виставив, а ви дивіться і оцінюйте. На персональному вернісажі Юрія Шпака були присутні його найдорожчі люди: муза художника, дружина Надія та його родина. Фарби Життя, пречиста сяйвина білокорих беріз, краса і позитив переплелися з враженнями від виставки. 

Під час виставки.
Колективне фото з митцями.
Колективне фото на згадку.Аліна ТРЕТЯК