Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Краса, що ніколи не зів'яне...

Краса, що ніколи не зів'яне...

Пані Валентина з чоловіком Леонідом.

     У Боярському краєзнавчому музеї відбулася персональна виставка художниці Валентини  Плахотнюк “Квіти — Божа любов”.

      На вернісаж майстрині пензля завітали художники, поети, громадські діячі, боярчани та гості із столиці. Це друга персональна виставка Валентини Плахотнюк саме в Боярському районному  музеї, хоча  пані Валентина неодноразово виставлялася зі своїми роботами у Києві. Відкрила захід директор БКМ Галина Терпіловська, а вела творчу зустріч  завідувачка  відділення  БКМ “Музей Миколи Пимоненка в Малютянці” Галина Шпирук.

Вона і запрошувала до слова усіх, хто хотів висловитися. Перше враження від побаченого  виголосила поетеса, голова ГО  “Боярське мистецьке братство”, представник керівництва КООСП НСПУ Тетяна Зубкова(Володай):“ Про цю красу, зображену на полотні, говорити важко. Її просто бачиш. На нас дивляться не намальовані, а живі квіти. Ця краса, настільки майстерно передана, що  постійно хочеться бути серед цих квітів, від яких, здається, відчувається навіть аромат, — сказала пані Тетяна. Схвальне слово сказали художник, лауреат премії імені Володимира Самійленка Олександр Малінченко, відомий  у міжнародних колах митець Павло Баламаджі, друг сім’ї та у якійсь мірі наставник художниці. Він допомагав майстрині розміщувати свої роботи у залі. Хорошу оцінку роботам дав художник–мареніст Василь Ганжуга, своїми зауваженнями та побажаннями творчих успіхів поділився Юрій Шпак, шевченкознавець і графік  Володимир Відеречко відзначив самобутність молодої художниці, графік та митець екслібрисів Володимир Вишняк вирізнив мистецтво композиції, експресію полотен Валентини Плахотнюк  відзначив  художник-портретист Андрій Ткаченко. Поети Сергій Саєнко, Олена Новаківська, Аліна Третяк прочитали  свої вірші, які стосувалися тематики виставки. Співала вокалістка Майя Іваненко.

Пані Валентина дуже уважно прислухалася до всіх порад, хвилювалася, але відчувалося, що вернісаж для неї був святом спілкування, визнання і краси. Та і Валентина Плахотнюк цього разу вразила. Вразила вже новою манерою окремих картин. Виписаних вже не “білокурівською манерою”, не фотографічно точно, а …осяянно. Так, ці картини світяться, притлумлено-матові і не віриться, що вони написані маслом. Кілька окремих картин, на яких зображені дзвіночки, медунка, дев’ясил, квітуча груша у стилі макро з елементами фентезі. Від них промениться світло. Це треба бачити. Як “прийшло” це художниці? Воістину …осяяння.  Валентина на це відповіла: “Намалюй собі сонце” — порадив мені чоловік, коли я поскаржилася на похмуру погоду. І я …намалювала!

І не тільки намалювала, але й вразила … Нагадаю, що до вернісажів у Боярському краєзнавчому музеї на фестивалі “Розмай любові передували такі виставки художниці: 2013 рік, квітень – м. Київ, галерея “Софійська”, виставка “У країні квітів та звірят”, 2014 рік, грудень – с. Конча-Заспа, санаторій “Жовтень”, виставка “ З любов'ю до рідного краю”. В березні 2015 року була її авторська експозиція в офісі фірми “Дойче Агротехнік”. А вже потім, у грудні 2016 року у музеї Михайла Старицького у Києві, у січні 2017 року  —у столичному музеї Лесі Українки, з успіхом пройшла виставка майстрині також у Будинку актора у м. Київ.

І ось знову художниця з с. Білогородка  знайомить район, у якому проживає, з новими своїми роботами. Валентина Плахотнюк — скромна жінка з дівочою фігуркою, з молодим обличчям, очі якої завжди світяться теплою радістю та увагою до співрозмовника. Коли спілкуєшся з художницею це тепло  і вібрації доброти передаються. Про творчість свою розповідає щиро і безпосередньо, а от коли хвалять її роботи — ніяковіє. Уже в зрілому віці Бог осінив її дивовижним талантом — малювати.  Серце тягнулося до краси, а руки самі до пензлів, ще не усвідомлюючи цей Божий Дар. Вона шукала себе в різних техніках, “підглядувала”  уроки в інтернеті, до всього йшла самотужки. Вона самородок, ні, мабуть, самоцвіт. Причому її майстерність постійно вдосконалюється. Це відмічали  професіонали-художники, які завітали на виставку. Попри професійні зауваження, як то кажуть “спеців” від живопису, нікого не залишають байдужими ці картини. Валентина Миколаївна ділилась своїм баченням світу і , мабуть усім тим позитивом, що накопичило її творче серце. Вона сказала:

—Я малюю квіти, бо саме вони акумулюють космічну енергію Всесвіту,перетворюючи її для нас, вони є посередниками між Небо і Землею. Рослини — передатчики тонких енергій для нашого фізичного тіла. Квіти — то Божа любов. Валентина Плахотнюк завдячує усім своїм шанувальникам за увагу, колегам за поради, а Божому світові і Творцю за натхнення, яке дає їй по вінця. Присутня в її житті і Любов — це чоловік Леонід Пархоменко, який трепетно ставиться до творчості дружини, є соратником в її помислах і діях. Все це переходить в картини. Мисткиня береться і  за портрети. Так на вернісажі була  представлена спроба  портрету Матері Терези, яка духовно близька Валентині.  Цікавить художницю також і графіка.

Коли побуваєш у степу, лісі, квітнику, саду — наповнюєшся енергією. Лікарі радять хвойний ліс для легень, квітучий сад  для серця, споглядати поле льону, чи польові квіти для очей, краєвиди для стабілізації психологічного стану. Але…все це дають картини Валентини Плахотнюк. Автор пише все те тільки з натури і ті вібрації передаються. Я це знаю напевне. Не вірите? Завітайте до Боярського краєзнавчого музею. Виставка триватиме до 30 вересня.

 

КАРТИНИ ВАЛЕНТИНИ ПЛАХОТНЮК

Дивлюся на картини Валентини…

Квітучо-рідні, як бабусині хустини.

У них, пречистих, усмішка дитинна,

Тепла промінчик пані Валентини.

Де ти взялась така, скажи на милість?

Ти, певно, з квітки і сама вродилась?

В картинах повно: веселин й зажур.

В них — загадкова Катря Білокур.

І світять в серце дзвоники і мальви —

З благословення Божого ці барви.

Бо фарби ці — свята вода,

З них дивиться Вкраїна молода.

Весніє цвіт калини, груші

І очі засипа КРАСА

І очищає душу.

                                                                                                                                                                              Аліна ТРЕТЯК

Павло Баламаджі.
Тетяна Зубкова.
Володимир Відеречко.
Олена Новаківська.
Володимир Вишняк.
Валентина Плахотнюк та Аліна Третяк.
Сергій Саєнко.
Олександр Малінченко.
Фото на добру згадку...