ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Життя не чорно-біла зебра, життя — райдуга

Життя не чорно-біла зебра, життя — райдуга

Анна Кшановська.

В Боярському краєзнавчому музеї відбулася персональна виставка Анни Кшановської (Орлової) “Барви життя”, яку відкрила директор БКМ Галина Терпіловська. Художниця Анна Кшановська народилася у м. Львові, має вищу освіту. Для  свого творчого шляху вибрала малювання олійними фарбами, чим успішно займається останні 15 років. Учасниця багатьох колективних виставок в Україні та за кордоном, а також декількох персональних. Переможиця UkrainianArtWeek у номінації “Натюрморт”. Отримала нагороду GOLDENEAGLE в категорії  “Імпресионізм” у коллективній виставці в галереї “WestparkArtGallery”, Нью-Йорк. Брала участь у  багатьох творчих проектах, в тому числі у проектах FolkUkraine з розфарбування величезних писанок в авторському стилі, що в подальшому експонувались на Софійській площі в Києві. Її картини знаходяться в приватних колекціях України та багатьох інших країнах світу. Зараз Анна веде майстер-класи з живопису для дорослих та дітей. До речі, і перед цьогорічними пасхальними святами, Анна Кшановська порадує жителів столиці та її гостей своїми авторськими гігантами-писанками.

Пам’ятаєте Андерсенівську казку, де жила  одна чарівниця, яка творила чудеса просто так, для свого задоволення. І у її обійсті було завжди літо, цвіли троянди. В житті ж такого не буває, аби завжди  ласкаво гріло сонечко, цвіли і не відцвітали квіти, хлюпалися ласкавим теплим шовком хвилі, пурхали яскраві метелики, співали пташки  не відлітаючи а зиму у інші теплі краї. Так не буває!  Таки буває! І це диво, а не першоквітневий розіграш, відбулося 1 квітня   у Боярському краєзнавчому музеї. Саме  1 квітня став не тільки  днем  сміху, але й днем радості спілкування, позитивних емоцій і краси.  Побути у релаксі, відключитися на деякий час від повсякденної суєти, агресивності , заполітизованості, стурбованості та неоднозначності реального світу прийшло чимало відвідувачів: боярчан та гостей міста , мешканців району, киян та друзів з віртуальної чарівної країни Фейсбукії. В цей день художниця Анна Кшановська почувалася як на власному дні народженні: одержала багато подарунків — вірші від друзів, поетичні збірки, авторські казки від митців, свій власний портрет, виконаний Андрієм Ткаченко, кольорові кульки, цукерки та гучних оплесків долонь усіх, хто її любить, шанує і бажає нових творчих успіхів.

А який сюрприз чекав Анну Кшановську на самому початку відкриття її творчого вернісажу, знаєте?  Концерт від  оркестру українських народних інструментів “Мальви” ! Другу залу Боярського краєзнавчого музею заполонили діти , вихованці Боярської дитячої школи  під художнього керівника — Наталії  Прокопчук. Змах диригентської палички і поплила  у високость музика. Вона розкрилилася ніжним музичним янголом над усіма присутніми і старанними маленькими виконавцями. Звучала класика, звучало й попурі народних українських пісень. “Браво!” — вітала юних артистів публіка. І малі артисти щиро раділи своєму успіху і участі такому втаємничено-урочистому дійстві під назвою “сюрприз”.

Далі було споглядання та обговорення творчого доробку Анни Кшановської. Директор музею Галина Терпіловська виступила зі вступним словом і привітала усіх присутніх, які прийшли на захід. Науковий співробітник Дарина Безмилова  коротко ознайомила присутніх з біографією художниці та її сьогоднішніми досягненнями. Працівник музею Поліна Лавренчук, як завжди,  майстерно фіксувала камерою  хроніку події, що відбувалася.

До мікрофону вийшла заступник Боярського міського голови Тетяна Кочкова, привітала художницю і розповіла зворушливу і теплу історію. Адже вона брала майстер-клас у Анни і самостійно намалювала свою власну картину. “Звичайно,  у тому художньому витворі, який я так старалася намалювати, велика заслуга  моєї наставниці. Але як добре мати  вдома картину, написану своїми руками. Цю радість, емоції від того не передати, —сказала Тетяна Кочкова.  У залі виявилося чимало осіб, які брали майстер-клас у Анна Кшановської.    Виявляється,  художниця проводить свої навчання уроків живопису не тільки серед дітей, а й дорослих.
  Своїми  позитивними враженнями від побаченого поділилися голова ГО “Боярський простір” Наталя Серватович. Голова Громадської організації “Боярське мистецьке братство”, поетеса, член НСП Тетяна Зубкова (Володай) керівник інформаційно-аналітичної служби В Києво-Святошинській ЦСПР, публіцист і громадський діяч Марія Кириленко, художники Павло Баламаджі, Андрій Ткаченко, Володимир Вишняк, Валентина Плахотнюк, майстри декоративно-прикладного мистецтва Володимир Цепляєв та Ніна Знова, літератори Аліна Третяк, Олена Новаківська, Сергій Саєнко. 

Музичний  міні-концерт подарувала вихованка Наталії  Прокопчук — юна гітаристка Ліза Арцева. Родина Рябцевих виголосили власне віршоване привітання.

Ось скільки було хорошого, світлого, кольорового, теплого, яскравого, невичерпно-емоційного, радісно-оптимістичного, дивовижно-незабутнього, релаксо-вражаючого, музично-різнобарвного на художньому вернісажі Анни Кшановської. Ось воно, люди, справжнє життя, яке, як свято, має бути завжди з нами. Бо ж воно не чорно-біла “зебра”, а райдуга. Це  доводить своєю творчістю Анна Кшановська.

 

ФАЛАБЕЛЛА

Пісенька про настрій

Прибився  до мене коник веселий

І сум  мій розрадив, скакун фалабелла*

Маленький  такий і як  котик ласкавий,

Стрибучий і  масть  має він золотаву.

 

Їв яблука коник і вдячно іржав,

Цукерки він їв і у танці стрибав.

Піднявся мій настрій. Це  диво із див.

Ім’я він отримав своє — Позитив.

 

Тепер нерозлучні із другом моїм,

Мій суєтний день буде завжди легким.

В авто, на роботі і  на стадіоні —

Зі мною  цей коник, дрібніший за поні.

 

Я снідаю вранці, берусь за гантелі

Й співаю собі просто так: “Фалабелла”.

І настрій прискаче:цок-цок, я вже  тут:

“Привіт!” “ Хай щастить!”

“ Все ок’ей”  і “Салют!”

 

*Фалабелла порода коней, представники якої є найменшими кіньми у світі. Мініатюрні коні - це не поні, а самостійна, рідкісна порода. Дорослий фалабела важить може важити 13 кг. 

 

Аліна ТРЕТЯК

 

Оркестр українського народного інструменту "Мальви". Художній керівник - Наталя Прокопчук.
Художник, поет Андрій Ткаченко.
Журналіст Аліна Третяк.
Художник Павло Баламаджи.
Майстриня Ніна Знова.
Поетеса Олена Новаківська.
Лариса Рябцева з донькою.
Письменник Сергій Саєнко.
Різьбяр Володимир Цепляєв.
Зліва направо: заступник міського голови м. Боярка Тетяна Кочкова, художниця Анна Кшановська, голова громадської організації "Боярський простір"Наталья Серватович.
Гітаристка Єлизавета Арцева з художнім керівником Наталією Прокопчук.
Колективне фото.