ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Творчий вечір Віталія Баришева!

Творчий вечір Віталія Баришева!

Віталій Баришев.
28 січня 2017 року відбулася творча зустріч з Віталієм Володимировичем Баришевим - літератором, автором фантастичних, сатиричних романів та дивовижних казок. 

Усі книжки Віталія Баришева обєднують гумор та спостережливий погляд автора за багатьма негараздами нашого буття. У кожному слові автора - протест проти несправедливості, заклик до боротьби. Захоплює і вражає величезна працездатність автора, турбота про наш народ, нашу націю, нашу державу, ідеї боротьби за виживання українців. 

ДОСЛІДНИК, ВИНАХІДНИК, ПИСЬМЕННИК

У  Боярському краєзнавчому музеї  відбувся літературний вечір, а саме  презентація творчості боярчанина Віталія Володимировича Баришева. Він є  автором 9 солідних книг, серед яких лірика, гумор детективи,історичні легенди та перекази. Відкрила презентацію директор Боярського краєзнавчого музею Галина Кравченко. Науковий співробітник Дарина Безмилова ознайомила присутніх з біографією Віталія Баришева. Віталій Володимирович народився 18 березня 1935 року у селищі Шевченково, що на Подолі. Після закінчення Коцюбинської середньої школи пішов працювати на київський завод “Більшовик”, паралельно навчаючись в машинобудівельному технікумі. Згодом продовжив навчання  в Київському політехнічномуінституті .

Пропрацювавши понад 20 років інженером на заводі  “Більшовик”, в 70-х роках влаштовується конструктором відділення механізації та автоматизації на боярський машинобудівельний  завод “Іскра”, де працював аж до закриття підприємства. Протягом усього трудового життя вніс масу продуктивних ноу-хау, раціоналізаторських пропозицій з механізації та автоматизації виробництва. Про це свідчать численні грамоти, зокрема,  диплом за раціоналізаторські ідеї, підписані міністром оборони СРСР.

Письменницьку діяльність  Віталій Баришев розпочав ще у 70-х роках  минулого століття.  Першою пробою пера стали статті, які публікувалися в багатотиражці “Машинобудівельник” заводу “Більшовик”. Згодом  у києво-святошинці мали можливість познайомитись з його оповіданнями на шпальтах районної газети “Шлях до комунізму”. Всю творчість Віталія Баришева об’єднує гумор та спостережливийпогляд автора за багатьма негараздами нашого буття. У кожному слові – протест проти несправедливості, заклик до боротьби. Захоплює і вражає величезна працездатністьписьменника його біль за нашу націю, солов’їну мову, нашу українську державу.

До слова сказати, презентацію  письменницької діяльності цього плодовитого автора вже давно зачекалися його шанувальники.  Віталій Володимирович — активний відвідувач усіх заходів музею, а от зробити власний творчий бенефіс не поспішав. Все писав, писав і видавав нові книжки. Коли ж розпочалося свято, то жвавий, дотепний і балакучий автор, якому трохи більше за вісімдесят трохи розповів про те, як знаходить сюжети для своєї творчості, відповів на запитання. А от твори його вже читали шанувальники. Науковий співробітник музею Миколи Пимоненка (відділу БКМ) Надія Ціко прочитала щемне оповідання “Надія — сини”, яке їй найбільше лягло до серця, бо ж сама Надія і має трьох синів. Кожен висловлював враження від тих творів, які сподобалися.  Головний зберігач наукових фондів, колишній багаторічний директор музею Любов Кравченко, яка  вже давно ініціювала зустріч з Віталієм Баришевим,  сказала кілька теплих слів про цього автора та прочитала один з його алегоричних та злободенних творів. Далі, шанувальники ділилися враженнями.

Розказуючи про себе та своїх літературних героїв, Віталій Володимирович віджартувався, що, мовляв, “дозрівав” до такої  живої  зустрічі і тепер дуже задоволений таким теплим прийомом.

Митець виявився багатогранним. Аматор в багатьох іпостасях. Адже він і…археолог-дослідник,збирач історичних переказів, травник,  огородник-любитель, “консерватор” домашніх різносолів, грибник,еколог і…найсправжнісінький визнаний раціоналізатор, що запантетував 180 винаходів! Справжнім сюрпризом, навіть дійством  усього вечора став …казан. Звичайний і надзвичайний козацький  казан, на вигляд якому кілька століть. Його “відкопав”  Віталій Баришев, коли був у пошуках легендарної золотої булави Батия на околицях Білогородки. Клейнод  Золотої Орди ентузіаст не знайшов, а от козацький похідний  скарб витягнув з глибини віків та глинозему і до музею в дар притягнув.

Виступив і розповів про ворчий шлях свого давнього  товариша ще із заводської молодості Олег Васильвич Хапков – незмінний художній редактор усіх 9 книг Віталія Баришева: фантастичного роману “Таємничий полон”, збірки іронічної прози “Нерозмінний бакс”, збірки оповідань, казок та легенд “Космічний сон” для дітей молодшого шкільного віку, фантастичного детективу “Створіння Сатани”, збірки оповідань “Пригоди гуляки”, збірки повістей та оповідань “Місток через минуле в майбутнє” та інших. Олег Хапков і сам сподобився випустити у світ авторську власну книжку, в якій містяться практичні  поради бувалого туриста.

Презентація пройшла  у теплій, дружній родинній обстановці Боярського мистецького бомонду та його друзів.

 

Аліна ТРЕТЯК
Фото Радислав КОКОДЗЕЙ


 


Зберігач фондів БКМ Любов Кравченко.
Віталій Баришев.
Голова Боярського мистецького братства Тетяна Зубкова та Віталій Баришев.
Науковий співробітник Малютянського музею М. Пимоненка Надія Ціко.
Художній редактор усіх 9 книг Віталія Баришева - Олег Хапков.