ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Бурхливий світ моря і таланту Олександра Жукова!

Бурхливий світ моря і таланту Олександра Жукова!

Колективне фото.
17 грудня 2016 року відбулося відкриття виставки робіт професійного художника, майстра у різних жанрах образотворчого мистецтва - Олександра Жукова.
Творчий доробок Олександра, як витонченого майстра станкового живопису відзначається тематичною і жанровою різноманітністю: від монументальних батальних полотен, сповнених глибокого сенсу, до камерних творів, які вражають гармонійним поєднанням кольорів та радісним сприйняттям світу.
Його марини, пейзажі і натюрморти не прозаїчні – в них є настрій: і радість, і ніжність, і тривога, і хвилювання. Це саме те мистецтво, яке відкриває душу художника, піднімає рівень взаємної довіри, через особисті контакти кожного з тих, кому небайдужий світ кольору і мрії, всесвіт творчості та натхнення.  
Виставка триватиме до 20 січня 2017 року. 

Світ, який нас оточує, наповнений величезною кількістю барв, і у кожного кольору є безліч відтінків. Люди, що наділені талантом живописця, допомагають нам розібратись в кольоровому багатстві, яке створила для нас природа, насолоджуватися ним, вбирати в себе всю красу відтінків, напіввідтінків, “пити” цілющу гармонію світу прекрасного, виписаного через фарби і талант Митця. Художні виставки дають особливу енергетику для душі, коли спілкуєшся з картинами особисто, тет-а-тет, вслуховуєшся в музику фарб, шум живої природи і говориш з витворами мистецтва очима… 

У Боярському краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки робіт художника Олександра Жукова — майстра станкового живопису, знаного в Україні і за кордоном мариніста. Вернісаж відкрила директор БКМ Галина Терпіловська, науковий співробітник  Дарина Безмилова ознайомила гостей музею з біографією та творчим шляхом митця. А далі був огляд експозиції, виступи колег по пензлю, друзів художника і  митців Боярського мистецького братства, спілкування у теплій та дружній атмосфері однодумців.

Боярка давно стала мистецькою “морською державою”, завдяки потужним художникам–мариністам, як   Василь Ганжуга та Олександр Жуков.  На острівку духовності, добра причалу митців нашого району, відбувся  вернісаж живопису Олександра Жукова. В Боярському краєзнавчому музеї Олександр Вікторович вдруге проводить свою персональну виставку.

На полотнах відомого  українського художника, вже знайомого  боярчанам, мешканця нашого району Олександра Жукова серед інших картин різної тематики переважає море. Олександр Жуков знаний в професійних колах живописців мариніст. Він закоханий у море з дитинства.

Олександр Вікторович Жуков — професійний художник, майстер у різних жанрах образотворчого мистецтва.

Народився в 1967 р. в с. Громівка, Новотроїцького району, Херсонської області, в сім’ї художника, тож з дитинства захоплювався живописом  У 1992 р. закінчив живописне відділення Кримського художнього училища ім. Самокіша в м. Сімферополі.    В період з 1993 по 2000 роки щорічно проходили виставки його робіт в Новотроїцькому міському культурному центрі.В 1996 році відбулась персональна виставка робіт художника в Херсонській бібліотеці.

З 2001р. Олександр живе і працює в Києво – Святошинському районі, і є активним учасником культурно-мистецького життя с. Гореничі. Він брав участь у мистецькій виставці “Кленові журавлі” та численних виставках організованих фондом “Ренесанс”.

Виявляючи свій неабиякий талант педагога, у 2006 р. при Гореницькій сільській раді Олександр Жуков  відкриває студію образотворчого мистецтва, де навчає живопису школярів. Свій дар від Бога, захоплення улюбленою справою, художник передає своїм вихованцям, які показують надзвичайний хист в своїх мистецьких роботах, виконуючи їх з професійною майстерністю. Так проявив свій талант учень митця Павло Новіков.

Полотна митця ненав’язливо виховують і дорослих…Творчий доробок Олександра Жукова, як витонченого майстра станкового живопису, відзначається тематичною і жанровою різноманітністю: від монументальних батальних полотен, сповнених глибокого сенсу, до камерних творів, які вражають гармонійним поєднанням кольорів, та радісним сприйняттям світу.

Зокрема, акварелі Олександра захоплюють відчуттям краси природи і високою майстерністю виконання. Їм притаманне тонке проникнення у стан природи, співзвучне настрою людини.

Марини, пейзажі і натюрморти не прозаїчні – в них є настрій: і радість, і ніжність, і тривога, і хвилювання. Це саме те мистецтво, яке відкриває душу художника та його народу, піднімає рівень взаємної  довіри, через особистості контакти кожного з тих, кому небайдужий світ кольору і мрії, всесвіт творчості та натхнення.

Дивлячись на його картини, мені здається, що він не пише море, він його співає, опоетизовує. Бо на полотнах  відчутна і експресія, і музика бурхливості хвиль. Кожне полотно  неповторне у своїй колористиці. Спеціалісти кажуть, що писати море аквареллю — це вищий пілотаж. Мало хто наважується на це. Адже олією можна одразу поправити похибку, аквареллю — ні. Взагалі, як відзначають мистецтвознавці, писати воду треба неабияка майстерність, аби виписати її прозорість, колористику і показати саме “живими” море, океан, ріку. Про свої позитивні  враження говорили художники Павло Баламаджі,Андрій Ткаченко, Юрій Шпак, Валентина Плахотнюк, заслужений житель Києво-Святошинського району, депутат Боярської міської ради Валентина Коржова, син художника, музикант, громадський діяч Анатолій Стороженко. Охарактеризувала творчий доробок Олександра Жукова голова Боярського мистецького братства поетеса Тетяна Володай (Зубкова), поетеса і журналіст Аліна Третяк, письменник Сергій Саєнко. Художник і музикант Володимир Вишняк ще й виконав для іменинника торжества власну жартівливу пісню. Міні-концерт підготували співачка Наталія Горенко та гітарист-віртуоз Костянтин Прокопчук. Неперевершено,як завжди, виступили з піснею гурт “ТріоРіо” у складі Любові Яковенко Тетяни Зубкової.

Юрій Кияниця, давній поціновувач і друг сім’ї Жукових розповів історію, як познайомився з митцем на Андріївському узвозі, як зупинила і вразила його, перехожого, картина митця і з того час між сім’єю художника і сім’єю шанувальника зав’язалася міцна дружба, яка триває ось уже понад десять років.

Товариш родини Жукових Євген Чемес прочитав  своє віршоване враження:

Картинный бог, фельдмаршал Жуков,

Да не устанет кисть творца!

Ты ценишь море, волны, тучи

И этим радуешь сердца.

Особливо трепетним був виступ  головного спеціаліста відділу культури національностей та релігій Києво-Святошинської РДА, музи, дружини художника Ольги Бурлики. В усіх картинах майстра, виставлених сьогодні: натюрморті, маринах, жіночих образах — відчувається її незрима присутність — Берегині таланту художника. Кожне полотно майстра просякнуте її величністю Любов’ю. Це відчувається, коли дивишся на цю прекрасну молоду  закохану пару, які вже мають чималий сімейний стаж. Вони  завжди легкі на підйом, разом на активному екстремальному відпочинку. Пані Оля поділяє усі смаки чоловіка, у обох іскрометне почуття гумору. Дружина поділяє нездоланий потяг до рибалки свого чоловіка, любов до моря, природи, мистецтва і всього прекрасного, що є на нашому білому світі.

Директор Боярського краєзнавчого музею Галина Терпіловська від імені всіх присутніх подякувала митцю і вручила йому Подяку БКМ та сувенір: книгу історії Боярки.

Враження, враження, враження… Прибій емоцій, сонячне світло позитиву, добра і краси було у той день. Залишилася в пам’яті насичена колористика триптих “Наваринська битва” і виписані кораблі того часу серед бурхливих хвиль, велике полотно “Алжирська битва”, виконана у академічному стилі, як наслідування великих художників минулого, “оксамитові” до відчуття доторку роботи у змішаній техніці, обрамлені у паспарту — маленькі шедеври великого мистецтва, тематика Ірпінських пейзажів, що багатьом нагадав… кримський краєвид! “Натюрморт з гарбузами — справжня живописна ода нашому національному українському овочу та городині селянського двору. Словом, усі присутні того дня отримали від вернісажу…море задоволення. Виставка триває. Музей запрошує  усіх поціновувачів прекрасного на зустріч з мистецтвом.

 

Аліна ТРЕТЯК
Тетяна Зубкова та Людмила Яковенко.
Наталя Горенко та Костянтин Прокопчук.
Відповідальний Секретар ГО "Боярське мистецьке братство" - Валентина Коржова. Коржова Валентина Миколаївна - Відповідальний Секретар ГО "Боярське мистецьке братство".
Павло Баламаджі.
Юрій Шпак.
Аліна Третяк.
Директор БКМ Галина Терпіловська вручає Олександру Жукову грамоту та подарунок на згадку про проведення виставки в музеї.
Олександр Жуков.
Олександр Жуков з дружиною Ольгою Бурликою.