ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Боярські митці звітують...

Боярські митці звітують...

Зліва направо: Л.Кравченко,Т.Зубкова та В.Приймаченко.
Виставка "Творчий звіт майстрів образотворчого мистецтва" була відкрита в рамках святкування 5-ї річниці з дня створення громадської організації "Боярське мистецьке братство". На виставці були представлені роботи 15 художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Такі події трапляються не часто. А, вірніше, раз аж у п’ять років. Отож у Боярському краєзнавчому музеї відбулося велелюдне зібрання митців Боярки і району, громадської організації “Боярське мистецьке братство”. Ці звітно-виборні збори були незвичайними і надзвичайними. Звіт  зробленого організацією, виголошений очільником  творчої громади Віталієм Приймаченком, органічно переплітався з творчими виступами членів братства. У стінах музею до цього дня були виставленні останні творіння художників та митців декоративно-прикладного мистецтва, а “вживу” звітували поетичним словом, піснею, музикою — поети, музиканти, співаки.

Ясна річ, що перше було Слово. І слово було Бог. Зі словами привітання перед присутніми виголосив промову давній друг, духовний куратор Боярського мистецького братства, волонтер і священик отець Димитрій Присяжний. У трепетні для кожного християнина дні Різдвяного посту, коли очищається душа, навертаючись до Бога, отець Димитрій говорив про земні і духовні речі: просто, щиро, доступно, звертаючись до кожного серця. Він розповів про цікавий випадок зі свого життя, коли був ще семінаристом, а саме про своє відчуття при  першому причасті дитини, з якою прийшла молода матуся. А збори відбувалися саме напередодні свята Введення у храм Пресвятої Богородиці. Отець Димитрій  цього дня був в українському строї — неяскравій вишиванці, як, зазвичай, у піст. Але за кілька годин мав переодягнутися  у ритуальні одежі священика, аби провадити службу у Боярському храмі Покрови Божої матері УАПЦ. Казав про війну, яка триває, про подвиги наших волонтерів і про завдання митців, які мають тримати оборону проти зла духовними творами, красою, створеною серцем і боголюбивою душею. Виступили митці Олександр Малінченко, Володимир Цепляєв, Василь Ганжуга, Олександр Корж. Зі своїми творами виступили  поети Віталій Приймаченко, Валентин Лямічев з Вишневого, Радислав Кокодзей, Сергій Саєнко, Андрій Ткаченко, Аліна Третяк, майстер експромтів Володимир Токовенко. Пісню про Боярку та романси виконав митець, гітарист-віртуоз Вадим Валявін.

Голова Боярського мистецького братства привітав усіх з першим п’ятиріччям Боярського мистецького братства, а саме митців та їхніх шанувальників, а також гостей, не байдужих до громадської організації. Він наголосив, що усі зібралися, аби звітувати перед громадою  своєю творчістю та колективно визначитися з основними кроками у майбутнє наших митців.

Минуло п’ять років з часу заснування Братства. Якими здобутками можна похвалитися за цей час?

Заавдяки безперечній допомозі БКМ, 50 творчих зустрічей і художніх виставок, літературні вечори, присвячені поетам Семену Надсону, Володимиру Самійленку, Анатолію Пастернаку, Орисі Вербі та ін. Цікавий творчий вечір було проведено в піцерії. Навіть суботники у музеї закінчувалися творчими виступами.

Газети “Боярка-інформ” та районна “Новий День” постійно висвітлювали  діяльність Боярського мистецького братства.

Видано книгу “Вони захищали Батьківщину”, в якій розміщені спогади учасників ДСВ, їх біографії, нариси про них. Нам вдалося увіковічнити в історії Боярки, історії України не просто абстрактні прізвища наших героїчних предків, а правдиво змалювати їхні трагічні долі, незламні характери, показати їх живими особистостями.  Промовець висловив слова вдячності колишнім Боярському меру Добрівському Тарасу Григоровичу, його  заступнику Дубовецькому Валерію Михайловичу, художнику Вишняку Володимиру, колишньому директору Боярського краєзнавчого музею Кравченко Любові Федорівні за те що організація за їхньою допомогою жила насиченим творчим життям. Найбільш теплі і щирі почуття вдячності були сказані про заслуженого журналіста України Харчук Ніну Феодосіївну. Вона не тільки написала для книги оповідання про свого батька, а й професійно відредагувала книгу. Не вистачає її кваліфікованих оцінок творчості наших митців, її доречних і дотепних виступів. Її яскравий неординарний образ полум’яної патріотки України навіки залишиться з нами. Пам’ять видатного громадського діяча, боярчани вшанували хвилиною мовчання.

Віталій Григорович проінформував про те,  що видано повість про Володимира Нурищенка “Вітрила долі”, побачили світ поетичні збірки Зубкової Тетяни, Демченка Степана, Новаковської Олени, Лямічева Валентина, Осипенко Любові, Загороднюка Василя, Третяк Аліни. По кілька книжок видали прозаїки Лобза Георгій та Баришев Віталій. Регулярно проводять  виставки своїх творів художники Малінченко Олександр, Ганжуга Василь, Відеречко Володимир, Цепляєв Володимир, Шпак Юрій, Горбачов Юрій, Знова Ніна, Новіков Микола та інші.

Незабутні враження залишилися (і з цим погодилися усі) про участь у  мистецькому святі у Халеп’ї, про відвідування краєзнавчого музею Обухівщини, про уже традиційні фестивалі “Розмай Любові” в Малютянці, про творчий вечір Олександра Хмельовського в Обухові. Колектив Боярського мистецького братства активно брав участь у святкуванні дня Боярки, у вшануванні відомих митців, котрі тим, чи іншим чином мали стосунки до нашого міста.

Було відзначено активну участь у всіх цих заходах знаменитого, талановитого ансамблю  “Тріо Ріо” у складі Іваненко Маї, Нурищенко Оксани, Яковенко Людмили та Зубкової Тетяни; майстра на всі руки Вишняка Володимира, віртуоза експромту Токовенка Володимира, поетичного художника, чи художнього поета Ткаченка Андрія, а також Кокодзея Радислава, Відеречко Ганни, Горенко Наталії, Діденко Любові, Коржової Валентини та інших.

Та багато чого було не виконано в минулому п’ятиріччі.

Планувалося організувати літературну студію, але на жаль нам поки що це не вдалося, сказав пан Віталій. Не вдалося організувати молодіжне крило Братства, налагодити тісний зв'язок зі школами. Призупинена робота по розширенню списку учасників бойових дій у ДСВ, не вдалося організувати постійно діючу художньо літературну виставку, добитися бодай хоч якогось власного куточка для  офісу Боярського мистецького братства.

Тож залишається втілити у життя те, що не вдалося у минулому, і яке не втратило актуальності в сьогоденні. А саме: випустити Літературно-художній альманах боярських митців і надалі видавати як мінімум 1-2 номери в рік. Продовжити роботу по створенню третьої книги “Вони захищали Батьківщину”. Бажано б віднайти джерело фінансування на видавництво книг членів нашого Братства.         Наостанок голова БМБ побажав успіхів усім митцям, любові до ближнього і до України. Адже любов до Батьківщини – це наша безпека, а любов до свого народу, своєї нації – це стан нашого серця.

Митці вибрали нове керівництво і щиро подякували Віталію Приймаченку, який  вирішив передати справу наступникам. Громада одноголосно обрала головою Боярського мистецького братства Тетяну Зубкову. Також було обрано керівництво та раду БМБ.

А потім знову лунали пісні і вірші.  Були і дві приємні несподіванки. Сюрпризом для усіх стала пісня про кохання на слова Віталія Приймаченка, музику до якої написав відомий український композитор,  колишній боярчанин Олег Саліванов, а виконала чудова співачка Наталія Горенко. А другий сюрприз: прочитані власні вірші Валерія Дубовецького. Відомий громадський діяч Боярки вперше виступав в амплуа митця, поета і справив яскраве враження.

Заступник міського голови Тетяна Кочкова щиро привітала Боярське мистецьке братство від імені голови Боярської міської ради Олександра Зарубіна, вручила художній витвір:  дизайнерський  Боярський годинник  з історичною світлиною міста. Нині по ньому звірятимуть час митці.  Тетяна Кочкова також вручила Подяку та як годиться на день народження організації в її п’ятирічний ювілей  — іменинний торт, а всім митцям та гостям було роздано примірники кольорового  часопису “Боярка”.

“Тріо Ріо”  порадувало  своїм прекрасним виконанням народних пісень акапелло і під музику, де звучала і гітара, і автентичні українські інструменти.

Аліна ТРЕТЯК

Віталій Приймаченко
Володимир Вишняк
Любов Кравченко та Тетяна Зубкова - голова БМБ
Сергій Саєнко
Олександр Корж
Заступник міського голови Тетяна Кочкова вручає подарунок БКМ
Тріо Ріо
Олександр Малінченко
Митці голосують за обрання нового голови БМБ