ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Малюнки нитками або де ховаються веселки.

Малюнки нитками або де ховаються веселки.

Любов та Ірина Сафонові.

Вернісаж картин, виставлений нещодавно у Боярському  краєзнавчому музеї, потряс не тільки Боярське мистецьке братство, митців столиці, гостей міста та району. Хтось собі, коли здаля подивиться на ці картини, скаже, мовляв вигаптувані вони набиванням, інший висловить думку, що це  рельєфний живопис, будуть і такі, що стверджуватимуть, мовляв, це тільки  техніка мастики, глини, синтетичного матеріалу. Зблизька це …нитки!   Картини не вишиті, а намальовані … нитками!  Квіти, натюрморти, пейзажі і навіть портрети! Ця краса піниться цвітом, буянням моря, травами на картинах  будь-яку пору року. Виходить за рамки картин і рамки нашого розуміння.  Зблизька суміш ниток, здаля — жива, прямо стереокартина,здається, навіть дихає. Об’ємні яскраві малюнки не згасають, радують фарбами притягують до себе і вже не відпускають ні очі, ані серце. Ця техніка ниткового живопису зародилася у нашому районі. Аналогій їй немає у всьому світі!   У дива є своя назва   — ниткова мозаїка. Так назвали свою справу майстрині  — мати і дочка — Любов та Ірина Сафонови.

 

І, уявіть собі, займалися цим вони, як кажуть, собі в задоволення,  аж поки  за допомогою спонсора вийшов у світ  кольоровий альбом-каталог тих унікальних робіт під назвою “Сяйво ниткової мозаїки” у столичному видавництві “Білий квадрат” (Київ, 2011).  Потім були різноманітні виставки у школах району та Києва. А для презентації персональної виставки  у Боярському краєзнавчому музеї “віднайшла”  мисткинь спеціаліст відділу культури, освіти, молоді, спорту та соціального захисту  Боярської міської ради, невтомна ентузіастка  Мар’яна Слєпова.  Отже, в Боярському краєзнавчому музеї Любов Олексіївна та Ірина Дмитрівна проводять  свою персональну виставку вперше. Звичайно ж, усі з нетерпінням чекали її відкриття. З вступним словом про майстринь виступила директор Боярського краєзнавчого музею Галина Терпіловська. Вона привітала усіх присутніх із знакової подією для нашого району і надала слово іменинницям торжества. Любов Олексіївна розповіла про себе. Родом вона з Білорусії, тому говірка у неї цікава, мовила від душі — щиро і емоційно, від усього серця дякувала за визнання, добрі слова, схвалення робіт,навіть трішки ніяковіла.  Любов Олексіївна, як виявилося, у 1955 році переїхала до Києва, закінчила філологічний факультет Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. Працювала художником-оформлювачем у Парку культури і відпочинку “Жовтневий”.

Любов Олексіївна  зараз на пенсії. Гордістю всього свого життя  вважає  дітей – Ірину та Олексія, які зростали в творчій атмосфері художників-декораторів. В домі бували відомі майстри живопису та скульптури С. Хохлов, Б. Плаксій, М. Кіршин та ін. Тож управлятися з пензлем  та відчувати гармонію фарб Ірина вміла з дитинства. Але навчатися прийшла чомусь  до Київського політехнічного інституту і за кілька років,  закінчивши теплоенергетичний факультет, стала дипломованим інженером-теплофізиком, а працювала за фахом в академічному інституті. Якось Ірина вирішила використати оригінальну пряжу для оздоблення одягу… Отак з випадку ( а випадкового у житті нічого не буває) народилася унікальна технологія – авторська техніка, ниткова мозаїка.  Робота захопила і її, і маму:  експериментували з видами пряжі, різними фарбами, способами фарбування, тощо. Ірина в основу своєї техніки поклала природні і синтетичні волокна. Це дало свої переваги: яскраві враження об’єму і особливу передачу кольору.

Самобутні роботи Сафонових у змішаній техніці – це роботи унікальні і коштовні.

Цікава у своїй багатогранності творча особистість Ірини Сафонової. Вона є дійсним членом Міжнародної  Академії проблем  збереження життя за спеціальностями: мистецтвознавство, живопис, народні промисли.

Враження, враження, враження… Про красу, настроєвість, урочистість і самобутність говорили художники Володимир Вишняк, Володимир Відеречко, Андрій Ткаченко Володимир Цепляєв, Олександр Малінченко, Валентина Плахотнюк, народознавець Ніна Корнілова, журналіст Ганна Відеречко. Щиро подякували майстрам за радість від побаченого усі гості виставки. Майстриням від імені колективу Боярського краєзнавчого музею директором Галиною Терпіловською було вручено Подяки, а від Боярської міської ради — перший примірник ювілейного часопису “Боярка”, який передала її представник Мар’яна Слєпова. На виставці з сімейної групи підтримки був присутній син Любові Сафонової Олексій Сафонов — художник-професіонал, виставка якого чекає свого часу.

Аліна ТРЕТЯК

Любов Сафонова.
Валентина Коржова.
Аліна Третяк.
Ганна Відеречко.
Володимир Вишняк
Володимир Цепляєв.
Андрій Ткаченко.
М. Слєпова з майстринями.
Колективне фото.