ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Запрошуємо відвідати фотовиставку "Наш Афон. Земний уділ Божої Матері".

Запрошуємо відвідати фотовиставку "Наш Афон. Земний уділ Божої Матері".

Афіша.

Це була знакова духовна подія для нашого краю. 28 травня в приміщенні Боярського краєзнавчого музею відбулось урочисте відкриття фотовиставки робіт грецького фотографа Костаса Асіміса “Наш Афон. Земний уділ Божої Матері” за підтримки Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору УПЦ.

 

Фото всесвітньовідомого фотомайстра Костаса Асіміса присвячені історії становлення та розвитку афонських храмів, а також моментам із життя мешканців Афону. На виставці окрім власних робіт Костаса, були представленні унікальні архівні світлини XIX-XX cт. з фондів монастирів Святої Гори. “Не просіть у Бога ні сліз, ні  дарування, а просіть покаяння”, — одне з висловів мудреців-ченців Афону. Серце завмирає, коли бачиш, щоденний  християнський подвиг добровільних молитовників за весь світ. Обмежене у комфорті та їжі  їхнє життя багате духовністю. Келії, скити, печери, в яких живуть ці люди схожі на фізичні випробування. Терпіння і великий труд — молитися, стоячи на колінах по 8-9 годин, прощати, виконувати різні послушання по господарству і побуту монастиря — їхні будні. Тільки сказати (а дивитися страшно, навіть на фото чи відео), коли ченці долають чималу відстань по Карульських  відкритих скелях —30-40 метрів над рівнем моря без будь-якої страховки, окрім власних рук і ніг…Така складна, вважають вони, і дорога до спасіння…

Свята Гора Афон є має свою дивовижну історію. Її добре знають ревні хранителі православ’я. Корабель, у якому Діва Марія з апостолами подорожувала до Кіпру, потрапив у шторм. Його принесло до Афонської гори, яку населяли язичники. Богородиця, ступивши на берег, почала проповідувати про Воскреслого Христа, і люди увірували в Живого Бога. А Матір Господа прикликала  Божу благодать на це місце й на тих, хто перебуватиме у ньому з вірою, острахом і заповідями Її Божественного Сина. Цю незриму благодать відчувають не тільки ченці, котрі з VII століття володіють Афоном, а й чисельні паломники. Це острів земної благодаті, яка відчувається навіть в повітрі. Там зовсім інше сприйняття життя і сенсу буття людини на землі.

Святий Афон – одне з найзагадковіших місць на землі. У всі часи тисячі  тисяч паломників ішли за істиною на цей грецький півострів, овіяний великою духовною силою. А для тих хто мріє але  не має можливості туди потрапити, для тих хто просто цікавиться — виставка “Наш Афон” відкриває блаженний світ Афону та дозволяє відчути той неповторний афонський дух, який так приваблює паломників. Свята гора живе поза часом: Візантійський годинник, власні закони, православні звичаї та культурні традиції.

Всі присутні на фото вернісажі грецького фотохудожника, могли також  ознайомитися з іконою Божої Матері з поминальної Каплиці Боярки  на честь Іоанна Хрестителя “Ігуменя Гори Афон”, яка освячена і привезена в благословіння зі Святої Гори.

Виставка була велелюдною. Серед відвідувачів заходу — діячі культури, вчителі, журналісти, творча інтелігенція, молодь Боярки.

Клірик Свято-Михайлівського храму міста Боярка ієромонах Флавіан (Гоженко) звернувся до присутніх з вітальним словом, подякував організаторам виставки, та, в благословіння на будівництво нового приміщення—подарував краєзнавчому музею камінь привезений зі Святої Гори. Дорогу реліквію прийняла з рук священнослужителя директор музею Галина Терпіловська.

На честь відкриття виставки пономар Свято-Михайлівського храму випускник Школи джазового і естрадного мистецтва по класу фортепіано Іван Івлев виконав твори І.С. Баха. На виставці були присутні митці: музиканти, композитори, поети, художники, зокрема, відомий майстер духовних полотен та іконопису Андрій Коваленко.

Завершуючим акордом  цього високого духовно-просвітницького зібрання  стали піснеспіви. Пономар Свято-Михайлівського храму Олексій Кулаковський та хорист Валерій Сидорець виконали мовою оригіналу гімн Святителя Нектарія Егінського “Агні Парфене”.


Світлин Афону сяйвина пречиста,

Промінчик віри, дум і благодаті

В єднанні з Небесами мить врочиста,  

У стоголосих молитвах крилатих.

Ущелини зі скелями й каміння,

Що піднімають до святих вершин…

Тут  — істини  лежить міцне коріння,

Тут — праведність намолених стежин.

Бідненькі келії із  пишними скарбами,

Духовних цінностей  й алмазами добра,

Пустельники з відважними серцями …

І  поза часом — Час!  Закон Свята Гора!

Асіміс Костас…  Його фотомиті,

Як зримі свідки іншого життя:

В трудах,у послушаннях, у молитві

У думах, в одкровеннях каяття…

Земля людей із духом невмирущим,

Де суєта спинилась  й відлягла,

І ВІРА сонячна — надія усіх сущих,

Крізь серце колосом всесильним проросла…

Дзвени Афон! Долай неправду й горе,

Світ агресивний  в Божий відроди.

У заболоченім житейськім морі

Олюднюй людство. До добра веди!..

                                                                                                                                                                                                                                                                    Аліна ТРЕТЯК 

Під час відкриття.
Наймолодші поціновувачі...
Фото на згадку.