ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи Творча зустріч з Сергієм Морозом!

Творча зустріч з Сергієм Морозом!

Мороз Сергій Миколайович.

   2 квітня 2016 року в Боярському краєзнавчому музеї відбулася творча зустріч з Сергієм  Морозом,  який представив програму авторських пісень на вірші Ліни Костенко – “Крила”.

   Сергій Мороз  -  Лауреат премії ім. Василя Стуса та низки всеукраїнських та зарубіжних музичних фестивалів (“Оберіг”, ”Білостоцькі мальви”, ”Сопот” та інші.), голова ГО “Боярське об’єднання музикантів ”Адлібітум”.

В програмі звучали авторські пісні на слова Ліни Василівни Костенко та коротенькі історії про їх створення.

Біографія Ліни Василівни – лише найважливіше – якій 19 березня виповнилося 86 років; дощенту повна глядачам зала і довгі тонкі пальці, які пестять струни гітари... І багатовимірні вірші, які всотують в себе все і запам’ятовуються на все життя... «Поети бувають земні – пишуть про земні речі: кохання, якісь соціальні проблеми, – схвильовано говорить Сергій Миколайович. – Є поети, які пишуть про небесне, не опускаючись до буденно-земного. А спектор відчуття Ліни Василівни надзвичайно широкий – від земного до небесного. Вона відчуває відразу все!»

І поетичні рядки – як доказ, як ілюстрація, як найвища проба позачасового карбу… Рядки, в яких вміщається доля цілих поколінь людей… «І перший вірш, написаний в окопі, на цій сипкій од вибухів стіні, коли згубило зорі в гороскопі моє дитинство, вбите на війні...»

А власне концерт починається з інтимної лірики – вишуканої, ніжної, щемливої, чистої і надзвичайно щирої, в якій кожне слово стоїть на своєму місці. Яка надзвичайно органічно й природно звучить в стилістиці романсу. «Я хочу знати: любиш ти мене?» Далі – філософська лірика. І ритми блюзу, в яких ще більш моторошнішим стає сама суть того, про що пише поетеса…

Втім, передати словами те, що відбувалося того дня в залі практично неможливо. Лише відчути, лише спів пережити. Безумовним є лише одне: просто концертом цю подію назвати було б дуже неточно. Скоріше це був цілющий дотик до душі вічного поетичного слова, стократ підсилений одвічною таїною музики. А нагорода – дружні довготривалі овації, якими переповнена глядачами зала висловлювала свій захват і свою щиру вдячність за цю феєрію щирості і таланту, подаровану їй. І стан катарсису, пережитого від впливом вічного, як саме життя, мистецтва музики і поетичного слова.

Радіслав Кокодзей

    Вітання від заступника міського голови Кочкової Т.П.
Зустріч старих друзів.
Під час виступу.