ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи І ЩИРІСТЬ ПОЧУТТІВ ДИТИНИ – МИСТЕЦЬКЕ КРЕДО: НА ЇЇ СВІТЛИНАХ.

І ЩИРІСТЬ ПОЧУТТІВ ДИТИНИ – МИСТЕЦЬКЕ КРЕДО: НА ЇЇ СВІТЛИНАХ.

27 лютого 2016 року  у Боярському краєзнавчому музеї відбулося відкриття фото-виставки Юлії Золотаренко! Виставка присвячувалась Міжнарожному жіночому дню. Юлія  захопилась фотографією з того моменту, як стала мамою, закінчила фотошколу "Молоко" Олексія Куницького, навчалась у професійних фотографів - А.Кондратенко, І. Калмикової, К. Упіт і багатьох інших.Закінчила курс для професійних дитячих та сімейних фотографів у Наталі Прокопчук.


Мабуть, ще ніколи в експозиції Боярського краєзнавчого музею не було такої кількості професійних фотографів та... дітей! Діти дивилися допитливими очима зі світлин, діти гучно тупотіли й пританцьовували навколо виступаючих, діти гамірливим «циганським табором» зручно розташувалися просто на підлозі й зовсім не звертали уваги на дорослих, щось зацікавлено видивляючись у представлених світлинах. Саме час познайомитися з авторкою цих прекрасних робіт.

                                                                    Біографічна довідка.

Юлія Золотаренко народилася 1984 року в Одесі. Закінчила Одеський педагогічний інститут ім.Ушинського, має кваліфікацію бакалавр математики.

Після одруження у 2005 р. переїхала до Боярки. Працювала у Києві у дистриб'юторській компанії «Европродукт». І лише після народження дітей – Аріни та Поліни – змогла здійснити свою мрію та зайнятися улюбленою справою.

У 2011 році Юля закінчила фотошколу «Молоко» Олексія Куницького, вчилася фотомистецтву у професійних фотографів Анастасії Кондратенко, Ірини Калмикової, Катерини Упіт та ін.

У професійному зростанні ій допомогла Наталія Прокопчук, у котрої Юля в минулому році закінчила курс для професійних дитячих та сімейних фотографів.

Окрім дитячого та сімейного фото перейнялася фуд-фото і зараз як фотограф багато працює з їжею.

Коли до Юлиних рук потрапив пензель і фарби, вона почала писати картини. Захоплюється також філософією, любить інтелектуальне спілкування, відвідує різноманітні музичні фестивалі.

Повернімося до виставки. Як сказала Агата Крісті, «Найбільша з удач у житті людини – щасливе дитинство». Саме таке дитинство – у всій своїй багатобарвності проявів – представлене в роботах Юлії. Як наслідок – потужний заряд позитиву! Адже яскраві і життєрадісні фото несуть сонячне тепло і радість. Бо є у Юлії дар: бачити усіх діток найкращими.

Цю особливість творчості Юлії Золотаренко відзначає її подруга – фотограф Марина Шимкович. Вона зазначила: «Я вважаю, що на фото ми бачимо не лише обличчя дітей, а й душу фотографа. Дивлячись на ці сонячні, яскраві, радісні фотографії, на ці дитячі посмішки, на ці неповторні моменти дитинства, кожного разу я бачу, яка у Юлі душа – чарівна й неповторна».
Подарунком для господарки виставки став пісенний сюрприз від вихованки Боярської дитячої школи мистецтв Гранюковської Анастасії (керівник В.Балик).

Привітання від чоловіка Андрія Золотаренка всі присутні сприйняли як освідчення в коханні! Судіть самі. «Моя душа переповнена гордістю, – схвильовано говорить усміхнений Андрій. – Я добре пам'ятаю, як років 10-12 тому Юлі подарували першу «мильницю». Тоді її очі просто сяяли від щастя. Як ми всі сьогодні бачимо – не даремно. Це сяйво вона несе по життю, і сьогодні воно – сяйво таланту – зігріло всіх нас. Я в захваті від тебе, Юлю!»

А щоб напам'ять про цей вечір у Юлії залишилося ще щось, крім фото та відео, їй подарували «чарівну» листівку! «Сердечно вітаємо! Удачі! Натхнення! Духовного росту! Хай буде в житті усе легко та просто!» Дарували чисту й незаповнену, а забрала її дебютантка щільно списаною руками гостей. І в кожному слові, кожному записі-відгуку – часточка любові та захоплення вражених її талантом сердець.

Не кожен може розпізнати, побачити і показати красу, яка тендітним підсніжником ховається під кучугурами буденності. До того ж, саме фотограф допомагає зберегти нам найкращі моменти в житті. А ми здивовано вдивляємося в ці кадри, які постійно навколо нас, але які відкриваються лише в допитливому об'єктиві справжнього митця.

«Сьогоднішня зустріч для мене – величезне свято! Справжнє дитинство – це коли дитина може дозволити собі все те, чого хоче саме вона. Дитина не має масок, які є у дорослого. Тому з дорослими працювати важче, – вважає Юлія Золотаренко.


У подарунок прозвучав подарунок від поета і письменника Сергія Саєнка – авторська поезія «Світ у фотоапаратів». А нам залишається лише щиро побажати, щоб творіння були визнані, непередбачувані моделі – вдячні й слухняні, а сама авторка фоторобіт завжди мала змогу насолоджуватися роботою, розвиватися, навчатися новому і щодня удосконалюватися.
Радислав Кокодзей                                                                                                                                                                                                                                                                
 

Вітальне слово від фотографа.
Марина Шимкович:"...у Юлі душа – чарівна й неповторна"
Золотаренко Л.Г.:"... талантам потрібно допомагати"
Юлія Золотаренко.
Під час відкриття.
Під час відкриття виставки.