ГОЛОВНА Про музей Музейні заходи З любов'ю до рідного краю

З любов'ю до рідного краю

Краси земне тяжіння

Хочу порівняти художницю Валентину Плахотнюк з унікальною самосійною квіткою, яку викохали не турботливі руки селекціонерів та затишок теплиць, а люблячі Божі руки, краса білого світу, сонце, ріки, вранішня роса, найкращі людські почуття і шедеври   живопису. Сама ж мисткиня не має спеціальної художньої освіти, вчилася володіти пензлем самотужки, вдивляючись в полотна майстрів. А потім таки наважилася , взяла в руки пензля і почала малювати в …45 літ! Такий був промисел Божий. І ось за шість років “вималювалося ” її мистецтво Тепер вона, як колись її улюблена Катерина Білокур, дарує людям свій квітучий світ. То, певно, з небес, благословляє її геніальна народна майстриня. Валентина відтворює красу пелюсток, листочків, плодів. А які теплі у неї пейзажі, песик з проникливо-здивованим поглядом чи кокетливий котик, який не поміняє цукерку на ласкавий дотик людської руки. У Валентини Плахотнюк олюднена природа, яка говорить, олюднені птахи і звірята з тими чеснотами, які втратили деякі людські індивіди з споживацько-хижою психологією. А квіти… мають свої обличчя! Бо за фарбами стоїть те, що не відпускає ні очі, ані серце. Фотографічно виписані пелюстки, тичинки, ніби дихають, світяться їхні прожилочки на сонці . Від тих квітів відходить якась сяйвина, що огортає душу спокоєм,теплом, ласкою. У порівнянні з цією справжністю здаються нікчемними усі   штучні скарби світу.

Силу-силенну квітів, що ніколи не зів’януть, мальовничі куточки рідного краю подарувала на своїх полотнах людям Валентина Плахотнюк. Свято краси, світла, добра і невмирущого мистецтва відбулося у знаковий для майстрині день — 23 травня у Боярському краєзнавчому музеї. Ось так, вперше   у нашому районі відкрилася виставка живописних робіт Валентини Плахотнюк, художника-аматора, нашої землячки. Пейзажі і натюрморти, поетичні живописні композиції були представлені численним глядачам, художникам-аматорам і професіоналам, людям мистецтва і небайдужим до мистецтва. На вернісаж завітав мер міста Боярка Тарас Добрівський, який зокрема, відзначив, що така виставка рукотворної і неймовірної краси справді естетичне свято для боярчан.

Валентина Плахотнюк народилася в селі Миколаївка, Вінницької області, Калинівського району. З 1969 року проживає в селі Білогородка, Києво-Святошинського району. Закінчила Білгородську середню школу. За фахом – товарознавець. У всіх її починаннях та мистецьких устремліннях допомагає чоловік, водій за спеціальністю, залюблений в мистецтво і який знається на ньому. Він сказав, що його дружина віднаходить свій шлях у мистецтві живопису, отримуючи від цього задоволення і радуючи своїх близьких. Вчиться у природи, а також споглядаючи твори класиків і сучасних митців. Вона настільки залюблена в природу , в людей у весь цей білий світ, що не може не писати.“ Мені пощастило з дружиною. Бо вона – не лише берегиня родини, а людина сонця , світла і добра,” — сказав Леонід.

Науковий співробітник музею Мар’яна Слєпова, ознайомила загал з біографією майстрині та її творчим шляхом. Вона повідомила, що цьому вернісажу у Боярці передували такі виставки художниці: 2013 рік, квітень –м. Київ, галерея “Софійська”, виставка “У країні квітів та звірят”, 2014 рік, грудень – с. Конча-Заспа, санаторій “Жовтень”, виставка “ З любов'ю до рідного краю”. В березні цього року була її авторська експозиція в офісі фірми “Дойче Агротехнік”. А далі висловлювали свої враження представники ГО Боярського мистецького братства, зокрема його голова, поет Віталій Приймаченко, художники Олександр Малінченко, художник, графік, архітектор, шевченкознавець Володимир Відеречко, відомий художник-мореніст Василь Ганжуга, голова мистецької родини Павло Баламаджі, унікальна народна майстриня та художниця Ніна Знова, відомий “скульптор по дереву” Володимир Цепляєв,   письменник, поет-бард, філософ і педагог Владислав Дорошенко, поетеса Олена Новаківська, журналіст і письменниця Аліна Третяк, друг сім’ї Плахотнюків Лілія Клюйко.

Якби ж можна було висловити позитив та емоції, які несуть картини Валентини Плахотнюк так, як говорять її сонячні картини! Зачаровує і орнаментальність деяких картин,і вміло підібрана композиція, несподіваний і не заштампований поворот в натюрморті. Цвіт і красу краєвидів майстриня показала у всій красі! “Ви не аматор, ви професіонал, — сказав художник Олександр Малінченко, звертаючись до Валентини Плахотнюк. Разом з тим, відомий пейзажист дав кілька слушних технічних професійних порад щодо написання саме пейзажів. Філософські мотиви і естетичне осмислення, дещо реріхівське бачення в мистецтві художниці помітив знавець живопису та психології, професійний літератор Владислав Дорошенко. Художник Павло Баламаджі порадив спробувати поекспериментувати   Валентині в жанрі символізму, експресіонізму. Адже в її живописі є не лише вміло накладені фарби, а й глибока думка і величезний простір для фантазії. І разом з тим не залишати свій своєрідний почерк.

І раптом Іменинниця мистецького свята несподівано представила загалу свою картину “Мироносна”, де вона вдалася до алегорії. На картині зображена жінка в білому з смиренним ликом Божої Матері, яка символізує її рідну Україну, що прагне миру. Над нею райдуга, за нею ніг величної сонячної жінки, сповзаючи на планету, в’ється агресивна і підступна змія, яка приготувала свою отруту… Мир і Україна, спокій на планеті, Божий світ у гармонії близьке не лише художниці, а й кожному з нас, а особливо у такий складний, сповнений втратами час…

Виставка триватиме до 19 червня. Це справді естетичне свято для очей, серця, очищення душі. Завітайте і переконаєтеся.


                                                                                                                                                                                                                                                            Аліна  ТРЕТЯК