Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Про музей Музей Сильний духом матері

Сильний духом матері

Автограф на згадку від автора
     Саме так називається перша книга Володимира Московчука, презентація якої відбулася 17 листопада в Боярському краєзнавчому музеї. З виходом цієї незвичайної збірки автора привітали міський голова Тарас Добрівський, відповідальний секретар журналу "Всесвіт", Лауреат премії ім. В.Самійленка від Боярської міської ради, Заслужений журналіст України,  мистецтвознавець Ніна Харчук, голова Київського обласного комітету профспілок працівників культури Ніна Глушаниця, голова райкому профспілки працівників державних установ Валентина Коржова, перший секретар Києво-Святошинського райкому комсомолу 80-х років Володимир Свита, член Спілки письменників України Тетяна Зубкова,  працівник відділу організаційно-кадрових питань Тамара Мудренко та інші друзі й знайомі Володимира Денисовича…

      Чому незвичайної? Тому що ця книга  - то своєрідне повернення в юність : непростий, але в такий цікавий період життя, коли сили б’ють ключем, коли нові мрії нуртують нестримними ключами і кличуть до нових звершень, і наповнюють життя тим вищим смислом, який починаєш розуміти лише згодом.

     До книги увійшли не лише вірші Володимира Денисовича українською та російською мовами, а й фото та документи  із архіву автора, а також розповідь від першої особи про історію сіл Шпитьки та Горбовичі, яка, безумовно, буде цікава не лише жителям цих населених пунктів нашого району, а й всім небайдужим до історії рідного краю.

     І все ж таки: чому «Сильний духом матері»? Хтось знайде в цій назві глибоку алегорію (типу «мати – рідна земля»), хтось - преклоніння перед жінкою у її найвеличнішій іпостасі… Звісно, і це також. Та, в перш чергу назву книги слід розуміти буквально: справа в тому, що Володимира Денисовича виховувала саме мама…

     Відтак не лише історичною достовірністю відзначається ця книга. А, в першу чергу, тим глибоким ліризмом, тією вдячністю та щемом душевним, яким просякнуто кожний її рядок. Відтак кожен знайде в ній щось своє – співзвучне тій одвічній родинній мелодії, яка бринить в його власному серці. Особисто ж мене вразили такі віршовані рядки:

Велике і прекрасне слово «мати»!

Від нього все на світі, навіть світ.

О,  як їй легко на руках тримати

Дитину, як найвищий заповіт.

     А того дня Володимир Денисович тримав у своїх долонях свою першу книгу – дитину і найвищий заповіт про своїх земляків і свій час, з яким він прийшов до людей…

                                                                        Біографічна довідка

      Московчук Володимир Денисович народився 6 вересня 1951 року в с. Вічині Рожищенського району Волинської області. Навчався в Вічинській 8- й школі, а згодом в школі-інтернаті у м. Луцьку.

     У1973р. закінчив Український республіканський  сільськогосподарський технікум в м. Боярка а в 1981 році Український інститут інженерів водного господарства  у м.Рівному.

       З початку своєю трудової діяльності і до виходу на пенсію Володимир Денисович працював у Києво- Святошинському районі.

 З 1972 по 1978 роки обирався  секретарем комітету комсомолу в Українському республіканському сільгосподарському технікумі, згодом працював заввідділом Києво-Святошинського районного комітету комсомолу

     З 1978 по 1983 рр. – секретарем парткому радгоспу “Музичанський”.

З 1983 по 1994рр. працював директором радгоспу “Шпитьківський”.

    У 1995 році був призначений на посаду завідуючого відділом охорони праці райвиконкому, а з 1996 року очолював відділ торгівлі та побутового обслуговування Києво-Святошинської районної державної адміністрації.

    За сумлінну багаторічну працю Московчук Володимир Денисович був нагороджений почесною  грамотою Центрального Комітету  КПРС та численними відзнаками, грамотами та преміями. 

      Депутат районної ради багатьох скликань.

Володимир Денисович є одним із засновників та виконавчим директором Громадської організації “”Києво-Святошинське братство “Добродій ”. Приємно відмітити той факт, що ця громадська організація брала участь у зведені памятника Олексію Андріяшеву у Боярському коледжі екології і природних ресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України .(автори — скульптор Зюзін В.І., архітектор Климчик В.В.)

 

Вітання міського голови Добрівського Т.Г. з презентацією першої книги Московчука В.Д.
Мудренко Тамара Павлівна вітає з презентацією Володимира Денисовича
Під час презентації
Свита Володимир Іванович вітає свого друга з презентацією книги
Вітання від Харчук Ніни Феодосіївни
Під час презентації книги. Друга праворуч Глушаниця Н.С.