Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Філія «Музей М. Пимоненка в с. Малютянка» Казки династії Відеречко

Казки династії Відеречко

Шпирук Галина Миколаївна - завідуюча відділом БКМ «Музей М.Пимоненка в селі Малютянка». Шпирук Галина Миколаївна - завідуюча відділом БКМ «Музей М.Пимоненка в селі Малютянка».
  Прозоре повітря 19 березня дихає спокоєм і урочистістю... Стиха погойдуються, мелодійно поскрипуючи, крони вікових сосен,переповідаючи одне одному легенди і таємниці живописної Малютянки. Ваблять, співають, шанобливо запрошують небайдужих до затишної гостини, філії Боярського краєзнавчого музею, осередку творчості видатного українського художника Миколи Пимоненка. На порозі променистою усмішкою зустрічає гостей директор музею Галина Миколаївна Шпирук, сонячна і привітна, бо має чудову нагоду привітати зі святом - святом Мистецтва, витонченної елегантності, святом високого злету Душі Української, пам`яті, слави і честі, глибинної поваги до рідної землі. Бо сьогодні, серед правічних старожитностей, відбувається справжнє диво - урочисте відкриття виставки  робіт славної творчої династії родини Відеречко - батька Івана Ульяновича, дивовижного різьбяра по дереву і сина Володимира Івановича, тонкого живописця і графіка.

   Атмосфера негаласлива і невимушена. Стишені кроки присутніх плетуть тонке мереживо, з жадібним захопленням намагаючись зафіксувати в пам`яті найтонші деталі різнобічних, філософських, з величезною творчою силою представлених робіт.

І.Відеречко. Підсвічник. І.Відеречко. Підсвічник.
  Патріарх родини Відеречко Іван Ульянович, який 12 квітня відзначатиме свою 89 Весну, поважно спираючись на ціпок власного різьблення, гостинно і жартівливо виблискує юнацьким вогником очей в оточенні своїх дітей - липовими, сосновими, дубовими Образами, що під його теплими руками перетворилися одного часу із звичайних дерев"яних дощок на справжні шедеври, багато з яких знайшли своє гідне місце у Трет`яківській галереї, Музеї Українського мистецтва в Києві, багатьох приватних колекціях в Україні і далеко за її межами. Невибагливий гумор коренепластики, ватага відчайдухів - козаків в образі ложок на миснику, підсвічники, скульптури, фундаментальний макогін, неодноразово бувший у вжитку - усе це потрібно побачити на власні очі.
Казки династії Відеречко Казки династії Відеречко
  Але плеяда барельєфів відомих на весь світ митців, представлених на виставці, не підпадає під жоден опис. В центрі експозиції - авторське бачення особистості Миколи Пимоненка, шедевр, переданий в дар музею Майстром. В пластиці різьблення кличуть до роздумів Думи Совісті Великого Кобзаря, тужливо - поетична Леся Українка вплелась в калинове обрамлення, іронічний Гоголь пробуджує пам`ять дитинства диканьскими персонажами, зазирають в Душу Рафаель, Леонардо... Живуть одним життям на стіні геній українського живопису Їжакевич, український самородок Рєпін, який до приїзду на навчання до Петербургу не знав жодного російського слова, Шишкін, Брюллов, Васнєцов і багато інших постатей світової культури, яких наполегливою працею зібрав в одну сім`ю прекрасний художник Відеречко Іван Ульянович.
Казки династії Відеречко Казки династії Відеречко
  Співзвучним до батькової творчості життям живе перед захопленими глядачами велика серія графічних робіт за Шевченківськими мотивами, і чудові пейзажі в різних техніках живопису. Володимир Іванович несправедливо вважає себе аматором, бо працював на відповідальних посадах Міністерства аграрної політики і Кабінету міністрів  України, де був завідуючим сектором аграрного ринку України. Але так не вважають його друзі і співробітники - співучий Титарів Ю.Г. та Скобєлєв Б.П., які називають його "найталановитішим бюрократом". З цим категорично не згодна і його чарівна дружина Ганна Павлівна, чиї проникливі вірші органічно переплелись з настроєм художньої виставки.

  Потім, за традицією, були привітання. Підійшла до слова Берегиня Боярського краєзнавчого музею Любов Федорівна Кравченко, яка наполегливо, намистинка за намистинкою, краплинка за краплинкою збирає під крило Цвіт культури Боярки, Тарасівки, Крюківщини, Вишневого. Не втримались від побажань самобутній скульптор по дереву Володимир Цепляєв, художник Олександр Малінченко, колеги, друзі, лунала українська пісня...

І так хотілось затриматися... Хитнулись на прощання сосни, а Казка залишилась. Завітайте до  "Музею М. Пимоненка в селі Малютянка"!

                                                                                                                                                                                     Андрій Ткаченко.