Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Філія «Музей М. Пимоненка в с. Малютянка» Українскість душі у фарбах

Українскість душі у фарбах

Колективне фото.

Саме її дивовижну, неповторну з сакральною таємничістю,  віковічною мудрістю, живучу, співучу, милосердну, гостинну, добру , всепрощаючу, залюблену у красу рідного краю вималював на своїх сюжетних полотнах, пейзажах Заслужений художник України, наш земляк Юрій Пацан. Бо й сам має таку душу. Бо інакше як би оживало таке  диво на полотнах, до якого тягнуться очі і стоїш біля картини, думаєш, осмислюєш, мрієш. І очищається душа, змиває з неї весь негатив,буденну суєтність, бо ти вже там, у тих степах, лісах, на тих доріжках, живеш емоціями тих  фольклорних, колоритних  героїв, що зображені на полотні.

У “Музеї Миколи Пимоненка в с.Малютянка” відбулася персональна виставка Заслуженого художника України Юрія Пацана. На вернісаж відомого художника завітали митці, поети, представники ЗМІ. Виставку відкрила завідувач Галина Шпирук.

З вітальним словом звернувся до присутніх і поздоровив іменинника всесвітньовідомий художник, заступник голови Українського Фонду культури Микола Шелест, шевченкознавець, архітектор, держслужбовець четвертого рангу, громадський діяч; відомий художник Володимир Відеречко; художник, лауреат премії імені Володимира Самійленка Боярської міськради  Олександр Малінченко. Юрій Іванович Пацан — особистість  непересічна. Це патріот України, людина мужньої нелегкої долі, цікавий, ерудований співбесідник, людина на всі руки майстер, особистість з чіткою громадянською позицією, надійний сім’янин, люблячий чоловік, турботливий батько, ласкавий дідусь  для своїх маленьких онучат, а ще творчий наставник для молоді.

Картини Юрія Івановича завжди вражають і настроєвістю і колористикою. Неповторні живі пейзажі, які просто “дихають” , букети квітів, запах яких відчуваєш. Духмяність степових трав, звивисті дороги, шум пташиного польоту… А ще на цій виставці була представлена низка нових робіт Юрія Пацана: фольклорні мотиви, що так перегукуються з творами Миколи Пимоненка, 155-річчя з дня народження якого музей відзначав нещодавно. Юрій Іванович не був багатослівним, подякував усім, хто прийшов на вернісаж, коротко розповів про нові роботи. А далі, мовляв, дивіться, аналізуйте,зауважуйте…

На заході виступила багаторічний очільник Боярського краєзнавчого музею, а нині головний завідувач його фондів Любов Кравченко, людина, яка стояла біля витоків створення музею Миколи Пимоненка і давній друг родини Пацанів: Юрія Івановича і його незмінної музи і соратниці, дружини Тетяни. Багато добрих, теплих і щирих слів було сказано сьогодні. А народний майстер Валентина Калабушкіна, художник-модельєр унікальних мереживних шалей, спекла з цієї нагоди мережаний пиріг для свята. Гумористка Любов Осіпенко почитала свої твори. Поетеса Аліна Третяк віршовано прокоментувала картини художника. Юрій Іванович подарував музею одну з своїх картин “Великдень у с. Малютянка”.

Юрій Іванович так каже про свою творчість: “Пишу так, як на серце лягає”. А ще подружжя Пацанів радують троє онуків. Найменша Євочка, якій немає і двох рочків, “підправляє” пензлем втихаря дідові роботи. Та й хлопчаки тягнуться до фарб.

Стільки ж теплоти, любові, добра, спокою, ментальної української мудрості навіяли ці картини. Яке світло іде від них. Про це говорили усі, хто був присутній на виставці.  Ці картини, ніби українські пісні, виспівані пензлем. Сюжети селянського побуту, вірненького кохання козака і дівчини, страдницькі жнива і важка робота на полі наших оптимістичних українців. А степові пейзажі, розкрилля неозорих степів, тихої української зоряної і місячної ночі, таїна лісів, плескіт річок… Все це відчуваєш душею, розумом, серцем.  Прямо з полотна “висипається” бузок, духмяняться і гірчать вітрами та пилком  польові квіти… Все це краса землі, краса людської душі, виплескана фарбами на полотні. Дивіться, вбирайте у очі, у серце. Цей художник прямо таки невичерпний. На стрічці фейсбуку, мабуть, один з найпопулярніших митців, з якими спілкуються з усього світу. І вже звикли, що Юрій Іванович виставляє на подивування нові і нові роботи.

Багато у Юрія Івановича Пацана, ліквідатора аварії на ЧАЕС, учасника міжнародних виставок є регалій, але ємке одне звання: Майстер і Людина з великої літери. Хай же сьогоднішні слова захоплень і побажань, смачний пиріг і квіти та аплодисменти надихають Майстра, дають йому натхнення до Творчості і Життя на многії і благії літа.

 

Аліна ТРЕТЯК


Картина "Великдень в с. Малютянка". Художник Юрій Пацан.
Художник Микола Шелест.
Художник Юрій Пацан.
Художник Володимир Відеречко.
Картина "Натюрморт". Художник Юрій Пацан.
Галина Шпирук з Юрієм та Тетяною Пацан.