Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Філія «Музей М. Пимоненка в с. Малютянка» Микола Шелест у Малютянці

Микола Шелест у Малютянці

В "Музеї Миколи Пимоненка в с. Малютянка"  відбулася виставка  видатного українського художника, заслуженого  діяча мистецтв України і Польщі, живописця Миколи Шелеста. Відомий майстер є заступником голови Українського Фонду культури, його живопис присутній на всіх континентах: в 50 музеях України, у 13 музеях США, Франції, Казахстану, Росії, Польщі, Японії, а ще у понад 40 країнах світу в приватних колекціях перебувають твори чудового майстра живопису і графіки. 

Народився 22.05.1936 р. в с. Губиниха Дніпропетровської області. Закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова (1970). Педагог з фаху – М. Срібний. Працює в галузі живопису, графіки.  Член НСХУ (1973). Заслужений діяч мистецтв України (1985).

Забігаючи наперед, скажу, щоб глянути на картини майстра такої величини приходило багато людей: трударів  від землі,які завжди в роботі, пенсіонерів, які не мають можливості бувати на вернісажах у столиці, представники сільської інтелігенції і школярі. На зустріч з малютянцями майстер живопису Микола Шелест завітав з дружиною — Людмилою Павлівною. Художник виявився привітною і простою сонячною людиною, цікавим співрозмовником.

Микола Миколайович знає село Малютянку давно. Адже ще студентом приїздив сюди малювати ескізи. Може розповісти про всю його архітектуру  60-х років, коли і краєвиди , і пейзажі були трохи іншими… І нині ця місцина для нього дорога. З музеєм підтримує теплі і дружні стосунки. “Я радий, що люди небайдужі до культури і трепетно зберігають пам’ять про Миколу Пимоненка,” — сказав майстер, звертаючись до співробітників музею.

На   виставці була присутня голова Києво-Святошинської районної ради Людмила Шевчук, яка була вражена:
— Я такої краси на полотні ще не бачила. Сонячністю, споконвічною  народною мудрістю,  теплом людського серця і Божою благодаттю віє від цих картин, — сказала вона.

Завідуюча музеєм, Галина Шпирук, щиро подякувала художнику за зустріч і справжнє свято краси, і мистецтва, і духовності.

 

Аліна ТРЕТЯК