Графік роботи музею
щодня з 9.00 до 17.00
субота з 9.00 до 16.00

вихідні дні: неділя, понеділок

ТЕЛЕФОНИ:
(04598) 35-577
+38(096) 726-76-92
+38(063) 243-50-31

ПОШТА
boyarka-muzey@meta.ua

АДРЕСА
м.Боярка Київської обл.
вул. М.Грушевського, №49

Як до нас доїхати з Києва
ГОЛОВНА Філія «Музей М. Пимоненка в с. Малютянка» До 150-річчя з дня народження Миколи Пимоненка

До 150-річчя з дня народження Миколи Пимоненка

 
Праправнук художника Михайло Юрійович Пимоненко

На виконання Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 150-ої річниці від дня народження Миколи Пимоненка» та рішення Києво-Святошинської районної державної адміністрації, за фінансової підтримки районної організації партії регіонів 24 березня 2012р. на будівлі "Музею Миколи Пимоненка в с. Малютянка" було відкрито меморіальну дошку видатному українському художнику, академіку живопису Миколі Корниловичу Пимоненку (09.03.1862 – 25.03.1912 рр.). Під урочисту музику сільський голова Руслан Сіленко, заступник голови РДА Анатолій Іскоростенський та правнук художника Михайло Пимоненко зняли накидку з пам’ятного знаку.

Мітинг та урочистості з нагоди 150
-ої річниці від дня народження Миколи Корниловича Пимоненка пройшли під патронатом голови РДА Олександра Зайця. Учні малютянської загальноосвітньої школи поклали до меморіальної дошки квіти від Києво-Святошинської районної державної адміністрації, малютянської сільської ради, Боярської міської ради та громади району. Вітальні промови виголосили заступник голови РДА Анатолій Іскоростенський, сільський голова Малютянки Руслан Сіленко та представник народного депутата України Петра Мельника Сергій Королюк. 

З привітаннями виступили також мистецтвознавець, заввідділом Національного художнього музею України Ольга Жбанкова, мистецтвознавець, заслужений журналіст України, відповідальний секретар журналу «Всесвіт» Ніна Харчук, археолог, історик, музеєзнавець, відповідальний секретар українського благодійного фонду «Трипілля»Валентина Рябова та вдова правнука художника Михайла Грузова  - Людмила Михайлівна. Глова Малютянського осередку партії регіонів Юрій Цибін привітав присутніх зі святом та передав музею подарунок – підключення до мережі Інтернет. 

Музей було збудовано силами мешканців села на місці, де свого часу стояла майстерня художника. Мальовнича малютянська земля запала до душі видатному українському художнику Миколі Корниловичу Пимоненку, який з 1888 по 1911 роки жив і писав тут свої живописні полотна. Кольори, запахи і відчуття, що назавжди увійшли в його життя, були пов'язані з Малютянкою. Саме тут він створив свої найкращі картини. На його полотнах можна й сьогодні розпізнати малютянські пейзажі. Увічнив живописець і багатьох мешканців села. 

Шанувальники творчості митця 25 вересня 1997 року відкрили "Музей Миколи Пимоненка в с. Малютянка" як відділ Боярського краєзнавчого музею, який має статус районного. Біля витоків народження музею стояли подружжя Соловйових та Малишків, сільські вчителі Мирослав Дончак і Кирило Мусієнко та багато інших жителів села. Щиро вдячні земляки їм та першій завідуючій музеєм Пимоненка, заслуженому журналісту України, відміннику народної освіти України Олені Кременчугській. 3 вдячністю згадують тут плідну співпрацю з правнуком Миколи Пимоненка Михайлом Грузовим, який на превеликий жаль у 2008 році пішов з життя. Завдяки йому фонд музею Миколи Пимоненка поповнився унікальними експонатами з їхньої родинної колекції. Музей продовжує підтримувати зв'язки з його сім'єю. 

Урочистості з нагоди відзначення 150-річчя Миколи Пимоненка продовжилися у Боярському краєзнавчому музеї. Відкриваючи свято, директор музею Любов Кравченко привітала присутніх зі святом і подякувала усім, хто долучився до організації та проведення свята, зокрема керівництву району, яке надає музею підтримку та переймається проблемою збереження історичних надбань для нащадків. 

Заступник голови РДА Анатолій Іскоростенський передав присутнім привітання від голови РДА та вручив завідуючій музею Галині Шпирук від голови РДА Олександра Зайця, голови райради Володимира Луцюка та всього депутатського корпусу почесну грамоту за особистий внесок у збереження культурної спадщини і популяризацію творчості Миколи Пимоненка. Також подяку від сільської ради, депутатського корпусу, виконкому та територіальної громади вручив пані Галині й сільський голова Малютянки Руслан Сіленко. Грамоту за пропагування творчості Миколи Пимоненка та з нагоди святкування 150-річчя художника від Боярського краєзнавчого музею отримала й нова співробітниця музею Миколи Пимоненка, колишня працівниця Боярського краєзнавчого музею Надія Ціко.

Керівник відділу культури РДА Дмитро Гончаренко привітав присутніх зі святом та висловив подяку художникам району, завдяки яким у музеї з’явилися нові копії робіт Миколи Пимоненка. Картини за підтримки голови районної організації партії регіонів Миколи Шкаврона створили Василь Ганжуга, Олександр Малінченко, Юрій Пацан та Юрій Шпак. Портрет Миколи Пимоненка, який прикрашав святкову залу Боярського музею створив Володимир Іванович Відеречко. 

Галина Шпирук та Галина Терпіловська розповіли про творчість нашого видатного земляка. З музичними привітаннями виступили викладачі Боярської школи мистецтв Любов Савчук, Марина Муравйова та Людмила Шалашова й Петрівської школи мистецтв Наталія Тороні та Олена Удовиченко. Також з пісенним привітанням виступила вихованка Боярського будинку культури (викладач Наталія Горенко) Анастасія Андрухіва. 

Євген Прокопович подарував музею макет монумента Пимоненка. Володимир Цепляєв привітав музей зі святом та на подяку за його персональну виставку, яка пройшла в "Музеї Миколи Пимоненка в с. Малютянка", подарував  скульптурні портрети Миколи Пимоненка, виготовлені з гіпсу. 

Розходилися учасники свята з піднесеним настроєм. Хочеться сподіватися, що усе обіцяне з нагоди свята буде втілено, й нащадки матимуть змогу долучатися до творчості свого видатного земляка не лише на сторінках альбомів а й наживо.

 

Олеся Щербак